Neperte prádlo na Nový rok: Tento zvyk může přinést smůlu

Praní stripping je moderní metoda, která slouží k účinnému odstraňování nečistot a zbytků detergentů z prádla. Tuto metodu využívají především lidé, kteří trpí alergiemi na detergenty nebo mají citlivou pokožku. V následujícím článku se dozvíte, co je to praní stripping a jak na něj správně přistoupit, aby bylo vaše prádlo dokonale čisté a zdravé.
Co je to praní stripping a jak na něj?

Pokud se zajímáte o péči o své oblečení a textilie, pravděpodobně jste už slyšeli o technice praní stripping, kterou můžete provést doma. V této metodě se používá silná chemická směs, která odstraňuje zbytky detergentů, měkkých a tvrdých vod, ale také jiných nečistot z vašeho prádla.

Používání strippingu může být užitečné, pokud je vaše prádlo znečištěné těžkými kovy, oxidy nebo zbytky odznětů. Může také pomoci zachránit bílé oblečení, které by jinak již bylo šedé a nezářivé. V tomto článku se dozvíte více o praktických krocích provedení strippingu doma a jak tento proces co nejlépe provést.

Jak na praní stripping?

Na začátku je třeba začít s kvalitní směsí pro strippování. Na trhu existuje mnoho různých produktů určených pro strippování, ale ne každý z nich bude pro vás vhodný. Při výběru produktu si všimněte, zda je určen pro prádlo bílé, barevné nebo obecně univerzální. Některé směsi jsou také efektivní pro odstranění zbytků pellerinu z mikrovlákenných textilií.

Jakmile máte směs pro stripping, můžete se pustit do práce. Začněte tím, že ponoříte svůj prádlo do směsi v horké vodě. Některé směsi můžete použít v jakékoliv teplotě vody, ale u jiných produktech může být nezbytné použít horkou nebo dokonce vařící vodu. Zkontrolujte pokyny na etiketě a postupujte dle nich.

Provedení strippingu byste měli plánovat ideálně na víkend, kdy máte více času. Nechte své prádlo ponořené v směsi minimálně šest hodin, ideálně 12 až 24 hodin. Během tohoto času se budou zbytky obsažené v textiliích pomalu uvolňovat. Pokud máte tvrdou vodu v oblasti, ujistěte se, že jste do vody přidali dostatečné množství směsi, aby byla účinná.

Jakmile je váš oděv opravdu namočený, vytáhněte ho z vodní lázně a propláchněte vodou, dokud se z něj nevypláchnou zbytky směsi. Doporučujeme použít podobné množství vody jako na samotný stripping. Pokud jste svůj oděv nechali namáčet ve vařící vodě, nechejte ho ponořený v teplé vodě, dokud se nedostane na pokojovou teplotu.

Následuje opláchnutí oděvu několikrát, a to tak dlouho, dokud bělost mizí. Pokud je vaše prádlo stále šedivé nebo nevyčištěné, můžete opakovat proces znovu. Jakmile je vaše oblečení čisté, můžete pokračovat v běžném praní.

Závěrečné myšlenky

Použití strippingu nejen odstraňuje zbytky detergentů a nečistot z vašeho prádla, ale také je oživuje a zlepšuje jejich vzhled. Může být velmi užitečné, pokud máte prádlo, které vypadá nezřetelně nebo nečistě, a nejste si jisti, jak s tím naložit. Ujistěte se však, že výrobek používáte dle pokynů výrobce a buďte připraveni na to, že proces strippingu může být přemáhající. Výsledný efekt však bude stát za úsilí.

Podobné příspěvky