Jak pečovat o své auto pomocí samoobslužné myčky

Každý majitel psa ví, jak je důležité pečovat o srst svého miláčka, aby byl zdravý a krásný. Otázkou je, jak často psa mýt a které způsoby čištění jsou nejlepší. V tomto článku se dozvíte odpovědi na tyto otázky, abyste mohli svému psu poskytnout nejlepší péči.

Jak často mýt psa a jaké jsou nejlepší způsoby čištění srsti?

Pes je člověkův nejlepší přítel a jako každý z nás si zaslouží pravidelnou péči. Každý majitel psa si musí položit otázku, jak často by měl svého nejlepšího kamaráda mýt a jaké jsou nejlepší způsoby čištění srsti. V této příručce se podíváme na nejlepší postupy pro údržbu srsti vašeho psa.

Jak často mít svého psa?

Správná hygiena psa je klíčová pro zachování jeho zdraví. Nicméně, kolikrát by měl být pes sprchován, závisí na jeho velikosti, srsti a aktivitě.

Koupání dlouhosrstého psa: Psi s dlouhou srstí by měli být koupeni každých 2-3 měsíců. Pokud je pes velmi aktivní a válečný, může se koupat častěji. Při koupání dlouhosrstého psa je důležité odstranit veškerý zapletený chlup, abyste předešli vzniku kožních problémů.

Koupání krátkosrstého psa: Krátkosrstý pes může být koupen méně často než pes s dlouhou srstí. Jednou za 3-4 měsíce by mělo být dostačující, pokud pes není příliš aktivní a nevěnuje se nicméně venkovním aktivitám.

Koupání psů s kožními problémy: Pokud mají vaši psi nějaké kožní problémy nebo trpí atopickou dermatitidou, je důležité poradit se s veterinářem ohledně nejlepšího způsobu péče o srst, včetně frekvence koupání.

Jaké jsou nejlepší postupy pro koupání psa?

Když je konečně čas koupat vašeho psa, mějte na paměti následující tipy pro nejlepší výsledky:

Prozkoumejte srst vašeho psa: Před koupáním vašeho psa byste měli pečlivě prohlédnout jeho srst a ujistit se, že nejsou žádné ztracené hmaty, zmatené srst a podobně. Pokud ano, než koupání vůbec začnete, snažte se tyto problémy vyřešit.

Stříhání drápů: Pokud si nejste jisti, zda potřebují vaši psi stříhání drápků, konzultujte s veterinářem. Pokud je třeba je střihnout, měli byste to udělat před koupáním psa.

Vybírejte šampon podle potřeb svého psa: Vyberte šampon odpovídající potřebám srsti svého psa. Pokud máte štěně nebo psa s citlivou kůží, vyberte šampon pro citlivou kůži. Pokud je srst vašeho psa mastná a seborihoická, měli byste zvolit šampon určený právě na tento typ srsti.

Použijte přiměřené množství šamponu: Při použití šamponu u svého psa použijte pouze dostatečné množství šamponu na dosažení kvalitního výsledku. Například, pro menší psí plemena stačí použít pouze malé množství šamponu o velikosti hrášku. Na druhou stranu, pro větší plemena může být zapotřebí více šamponu.

Nepoužívejte horkou vodu: Vyvarujte se použití horké vody při koupání vašeho psa. Může to vést k podráždění kůže a jehož výsledkem mohou být kožní problémy. Ideální teplota vody by měla být mírně teplá.

Šetrně opláchněte psa: Po umytí se ujistěte, že pes je důkladně vypláchnut a nechte ho odpočinout. Následně ho důkladně vysušte pomocí ručníku nebo fénem.

Jaké jsou nejlepší způsoby čištění srsti?

Kromě sprchování vašeho psa, mohou existovat i jiné způsoby, jak udržovat srst vašeho psa v čistotě a dokonalém stavu:

Česání srsti: Pravidelné česání psí srsti pomáhá odstraňovat zbytečné chlupy a snižuje tím ranní tvorbu knotů. Nicméně, při výběru kartáče byste měli být opatrní a vybrat kartáč nejvhodnější pro typ srsti vašeho psa. Počet česání závisí na délce srsti.

Používejte kondicionér na srst: Kondicionér na srsti pomáhá při hydrataci srsti a kožní vrstvy psa. Použijte kondicionér pouze na suchou srst a nezapomeňte ho pečlivě rozčesat.

Odstraňte zbytky jídla z psí srsti: Po krmení svého psa ujistěte se, že mu zbývající zbytky jídla nezůstanou viset v srsti. Použijte jemný vlhký hadřík tuto srst očistit.

Nastavte si pravidla pro venkovní aktivity: Je důležité, aby se pes při venkovních aktivitách nezmocnil zbytků vyskytujících se na ulici, protože by mohly způsobit kožní problémy. Snažte se svého psa v tuto činnost odborně vést.

V závěru, je důležité pamatovat, že stejně jako u lidí je i u psa správná hygiena klíčem k zachování jeho zdraví. Následování těchto postupů u vašeho psa zajistí jeho spokojenost a dokonalé zdraví.

Podobné příspěvky