Jak připojit hadici pračky k vodovodu

Jak dlouho po trvalé natáčce si můžete umýt vlasy? Toto téma může být pro mnoho lidí velmi aktuální. Pokud máte rádi změny a rádi experimentujete s účesy, určitě jste si již vyzkoušeli permanentní trvalou natáčku vlasů. Po dokončení procesu však může vznikat otázka, jak dlouho musíte vydržet bez mytí vlasů a kdy se konečně můžete vrhnout pod sprchu. V tomto článku se podíváme na různé faktory ovlivňující dobu nezbytnou pro umytí vlasů po permanentní trvalé natáčce.

Jak dlouho po trvalé natáčce si můžete umýt vlasy?

Trvalá natáčka na vlasy může být excelentním způsobem, jak získat dlouhotrvající kudrlinky. Nicméně, takový proces může být škodlivý pro vlasy. Protože vlasy mají potřebu péče, měli byste si být jisti, že věnujete pozornost tomu, kdy byste se měli poprvé umýt po trvalé natáčce. Zde je návod na to, jak postupovat.

1. Počkejte alespoň 48 hodin

Prvním krokem k udržení zdraví vlasů po trvalé natáčce je počkat alespoň 48 hodin před tím, než si je umyjete. V průběhu trvalé natáčky jsou na vaše vlasy aplikovány chemikálie, které jsou určeny pro změnu struktury vlasů. Tyto chemikálie jsou velmi agresivní a mohou vlasy oslabit. Pokud si vlasy například umyjete ihned po natáčce, můžete způsobit rozrušení struktury vlasů, čímž se změní proces, kterým si tyto vlasové buněčné struktury zvykly žít.

2. Používejte šetrný šampon a kondicionér

Když se rozhodnete si po natáčce umýt vlasy, budete potřebovat šetrný šampon a kondicionér. Neměli byste využívat obyčejné šampony a kondicionéry, které byste si obvykle koupili v obchodě. Tyto výrobky mohou mít příliš agresivní složení a mohou vaše vlasy poškodit. Proto se zaměřte na šetrné výrobky, které neobsahují silikony ani sulfáty, které mohou způsobit další poškození vašich vlasů.

3. Dávejte pozor na teplotu vody

Teplota vody, kterou používáte při mytí vlasů, může být také důležitá. Když si umyjete vlasy horkou vodou, může této vysoké teplotě vézt k otevření vlasových šupinek. Otevírání vlasových šupinek je však to, co nyní při natáčce nechcete. Pokud se vřetenové buňky vyskytují v živočišné tkáni kožky těsně u vlasových kořínků, tvoří se sekreční výměšky v podobě tuku a potu, které zůstanou na pokožce hlavy a vlasech. Pomocí horké vody dochází k otevření těchto šupinek a podtlakovou houbu více efektivně dopravíte do kořínků. To vede k ztrátě nerovnováhy a způsobení škodlivého vlivu na kudrlinky.

4. Dejte si pozor na úpravu vlasů

Jakmile si budete moci umýt vlasy po natáčce, můžete začít uvažovat o dalších věcech, které byste mohli udělat s vašimi vlasy. Pokud si budete chtít vlasy sesušit fénem, měli byste používat nízkou intenzitu tepla a delší dobu. Pokud byste fénem dehydratovat vlasovou kožičku, může dojít k poškození kudrnatých vlasů po trvalé natáčce.

Závěr

Pokud chcete mít zdravé a krásné vlasy po trvalé natáčce, měli byste si pamatovat, že vlasy jsou citlivé a vyžadují speciální péči. Pokud si je chtějte umýt, počkejte alespoň 48 hodin, používejte šetrné výrobky a dávejte pozor na teplotu vody. Důležité je také používat kvalitní úpravu vlasů. Pokud budete dodržovat tyto tipy, budete mít krásné vlasy po trvalé natáčce.

Podobné příspěvky