Jak se zbavit plísně z předního nakládacího pračky

Dobře fungující ostřikovač auta je klíčovým prvkem pro bezpečnost řidiče a ostatních účastníků silničního provozu. Pokud si všimnete, že ostřikovač přestal fungovat, nebo dokonce zjistíte, že vůbec není na vašem vozidle nainstalován, neváhejte se pustit do doplnění tohoto důležitého prvku. Jak na to? V následujícím článku se dozvíte, jak jednoduše a rychle doplnit ostřikovač na auto.
Jak doplnit ostřikovač na autě

Jak doplnit ostřikovač na autě

Ostřikovač na autě je důležitou součástí bezpečného řízení. Bez něj byste neměli jasnou viditelnost v případě deště, sněhu a dalších nepříznivých povětrnostních podmínek. Proto je důležité zajistit, aby byl čistý a plný tekutiny kdykoliv se vydáváte na cestu.

Jak často byste měli doplňovat ostřikovač na autě

Nejlepší způsob, jak zajistit, aby váš ostřikovač na autě byl vždy plný, je pravidelně jej kontrolovat a doplňovat. Doporučuje se kontrolovat stav tekutiny ostřikovače alespoň jednou měsíčně. Pokud řídíte často v deštivých nebo sněhových podmínkách, měli byste pravidelně doplňovat tekutinu do ostřikovače každý týden.

Jaký druh ostřikovače používat

Existují dva druhy ostřikovačů na autě: letní a zimní. Letní ostřikovač obsahuje látky, které odstraní nečistoty z vašeho okna a zlepší viditelnost v deštivém počasí. Zimní ostřikovač obsahuje stopové množství alkoholu, který zabraňuje zamrzání tekutiny. Pokud řídíte v oblastech s velmi nízkými teplotami, měli byste používat zimní ostřikovač.

Jak doplnit ostřikovač na autě

Nakupujte tekutinu do ostřikovače, která je vhodná pro váš typ ostřikovače a klimatické podmínky v oblasti, kde žijete. Důkladně si přečtěte návod k použití a dodržujte pokyny na obalu.

Postup doplňování ostřikovače

  1. Zastavte auto na rovném a bezpečném místě a vypněte motor.
  2. Otevřete kapotu a najděte nádobku s ostřikovačem. Většinou bývá připevněna k přední kapotě motoru.
  3. Odhlaďte víčko nádobky a nalijte tekutinu do nádobky. Když budete nalévat ostřikovač, ujistěte se, že hořčičný olej přesahující ze sudu netéká na podlahu.
  4. Zavřete víčko nádobky a zkontrolujte, zda neuniká tekutina z nádobky.
  5. Zkuste použít ostřikovač a ujistěte se, že funguje správně a stříká tekutinu na sklo.

Závěr

Nalévání tekutiny do ostřikovače by měla být součástí vašeho pravidelného údržbového plánu pro vaše auto. Pokud máte pochybnosti ohledně správného náplně nebo postupu, zvažte návštěvu na opravnu vašeho auta, kde Vám ochotně poradí a pomohou s údržbou vozidla.Podobné příspěvky