Jak odstranit plíseň z těsnění pračky

Plíseň v těsnění pračky může být velkým problémem pro každého majitele. Kromě nepříjemného zápachu a estetických problémů může mít také negativní dopad na výkon pračky. Jak se ale můžete zbavit plísně v těsnění pračky? V tomto článku vám přinášíme několik účinných tipů, jak odstranit plíseň a udržet vaši pračku v dokonalém stavu.
Jak odstranit plíseň z těsnění pračky

Plíseň je velmi častým problémem, který se vyskytuje v těsnění pračky. Tuto potíž lze rozpoznat podle charakteristického zápachu, který se může vyvíjet při praní prádla. Kromě toho, plíseň může způsobit nejen nepríjemný zápach, ale také plesnivé skvrny na oblečení, které lze jen velmi obtížně odstranit. V této příručce se proto dozvíte, jak odstranit plíseň z těsnění pračky jednoduchou a účinnou metodou.

Jak vzniká plíseň v těsnění pračky

Plíseň se objevuje v těsnění pračky díky vlhkosti a teplu. I když pravidelně pranou oblečení, umývané prádlo může obsahovat zbytky mýdla a jiné zbytky, které se ukládají do těsnění pračky a tvoří dokonalé prostředí pro plíseň. Přírodní vlhkost vznikající okolo vany může také přispívat k této situaci.

Konstantní kontakt s vlhkostí a teplem často způsobuje, že plíseň roste a šíří se. Neodstraněná plíseň může způsobit nákladné opravy a dokonce i problémy s dýcháním. Proto je nutné řešit tento problém co nejdříve.

Jak odstranit plíseň z těsnění pračky

Odstraňování plísně z těsnění pračky je poměrně jednoduché, ale vyžaduje podle jednotlivých případů různé postupy. Pokud se na těsnění nachází pouze malé množství plísně, je možné ji snadno odstranit pomocí štětinky a roztoku čističe. Pokud je plíseň více rozšířena, je nutné použít sílu trvalejšího prostředku, jako jsou peroxid vodíku, kartáč nebo speciální sada na odstraňování plísní.

1. Používejte méně mýdla

Příliš mnoho mýdla se může na oblečení usazovat ve formě zbytků, které pak tvoří ideální prostředí pro plíseň. Proto je důležité používat vždy pouze doporučené množství mýdla, ideálně tekutého, které se lépe rozpouští.

2. Vyčistěte těsnění vodou a octem

Ocet je přirozeným čističem, který dokáže odstranit nejenom zbytky mýdla, ale také plíseň. Pokud je tedy plíseň pouze na povrchu těsnění, můžete ji snadno odstranit pomocí roztoku vody a octa. Postupujte následovně:

a) Vyplňte vodu do pračky a přidejte 1-2 sklenice octa.

b) Proveďte rychlý cyklus praní.

c) Po dokončení praní otřete těsnění do sucha měkkou hadříkem.

3. Použijte kartáč a peroxid vodíku

Pokud se plíseň vyskytuje již hlouběji v těsnění, je nutné použít silnější prostředky, jako je peroxid vodíku a kartáč. Postupujte následovně:

a) Vyplňte vodu do nádoby a přidejte peroxid vodíku.

b) Větší množství peroxidu vodíku aplikujte na místa, kde se plíseň nachází.

c) Nechte působit po dobu 15 minut.

d) Vytáhněte těsnění z nádoby a důkladně ho očistěte kartáčem.

e) Po dokončení očištění těsnění můžete opět provést rychlý cyklus praní.

4. Kupte si speciální sada na odstraňování plísní

Pokud se plíseň stává pro vás persistujícím problémem, můžete si zakoupit speciální sady na odstraňování plísní. Tyto sady zahrnují speciální roztoky a nástroje pro důkladné čištění těsnění. Používání takové sady vám může pomoci odstranit plíseň uvnitř těsnění rychle a efektivně.

Závěr

Plíseň v těsnění pračky může být nejen velmi nezdravá, ale také velmi nepraktická. Není tedy divu, že lidé hledají způsoby, jak se vypořádat s tímto problémem. Použití metod uvedených v tomto průvodci může pomoci odstranit plíseň a zlepšit kvalitu vašeho prádla a vašeho zdraví. Nesnažte se o dsranění plísně pouze odstraňovačem plísně, ale snižte i dávky pracího prášku.

Podobné příspěvky