Jak se zbavit plesnivého zápachu z pračky s předním plněním

Praní dlouhovlasého koberce v pračce může být pro mnohé z nás záhadou. Jak správně postupovat, aby se koberci nepoškodily a zároveň zůstaly čisté a voňavé? V dnešním článku se podíváme na jak prát dlouhovlasý koberec v pračce a poskytneme vám užitečné tipy a triky.
Jak prát dlouhovlasý koberec v pračce?

Dlouhovlasé koberce jsou krásné, ale také trochu náročné na údržbu. Ne každý má možnost mít vysavač s dostatečnou sací silou, aby takový koberec vyčistil. Proto se mnozí obrací k myšlence prát čistění koberců. Ale jak to udělat správně? Může být možné vyčistit dlouhovlasý koberec v pračce? Tento článek vysvětluje, jak na to.

Jak to funguje?

Předtím než začnete prát koberce ve vaší pračce, musíte se ujistit, že tuto udržovací metodu mohou vaše koberce snést. Zkontrolujte písemné pokyny vyrobcu, zda mohou být koberce prány, bez poškození. Je důležité nechat si vysokovlasý koberec ve vaší pračce dostatek prostoru, aby se mohl volně pohybovat, jinak může dojít k poškození nebo zamotání vláken. Pokud se rozhodnete svůj koberc prát v pračce, dodržujte následující kroky:

1. Před praním koberce v pračce důkladně očistěte.
Než začnete s praním koberce, měl by být od nečistot vyčištěn. Na samotné vlákna aplikujte vhodný čistič koberců a nechte ho asi hodinu působit. Poté vysátje výroba zbytků nečistot pomocí vysavače. Vyčištění přitom není nutné opakovat každýkrát, pokud jsou vaše koberce relativně čisté.

2. Použijte jemný program.
Nezapomeňte si vybrat nežádný program, na kterém se o vlákna koberce nebudou tlouci. Pro oblast zátěže našich koberců doporučujeme použít program s citlivým praním, nebo program který se nazývá vlna. Při výběru programu nezapomeňte také na maximální teplotu povolenou vyrobcem. Pokud je koberc vlasový, měl by se prát na teplotách nad 40 stupňů C.

3. Čistící prostředky
Pro koberce se špatnou kvalitou vlivu žádné čistící prostředky. Při výběru prostředku na praní stále zkontrolujte jeho složení, zda neobsahuje žádné agresivní látky, které by mohli koberc poškodit. Vhodné jsou šetrné prostředky na praní, které jsou určené pro vysokovlasé koberce.

4. Dobře vysušte
Po dokončení praní koberce v pračce, nezapomeňte je dobře vysušit. Nejlepší je použít přenosný sušič/spořič, nebo vyvést koberce v přírodním prostředí, aby se samy osušily. Pokud koberce nevysušíte dobře, může se na nich objevit plíseň.

Závěrem

Dlouhovlasý koberec je krásným doplňkem každého domova, ale chce to i nějakou péči. Prat je v pračce není ale jednoduché. Vyžaduje to určité znalosti postupu, vhodný program a taky kvalitní čistící prostředky. Pokud nevíte, jak na to, nebo nejste jistí, zda to můžete svému koberci dopřát, lépe se obraťte na odborníka.

Podobné příspěvky