Jak odstranit zápach z vlasů bez mytí?

Vždycky existuje možnost, jak si ušetřit peníze a jednou z těch možností je i prát prádlo bez použití pracího prostředku. To se vám bude hodit zejména v případech, kdy si nemůžete dovolit kupovat drahé a kvalitní přípravky na praní. Ale jak na to, abyste uměli prát prádlo bez chemických přípravků a přitom zachovali čistotu a svěžest vašich kusů? V tomto článku vám nabídneme několik praktických rad a tipů, jak si bez problémů poradit s praním bez použití chemických prostředků.

Jak prát prádlo bez pracího prostředku: Návody a tipy

Praní prádla je neustálým úkolem každého domácnosti. Avšak, ne každý si může dovolit kupovat drahé a někdy problematické prací prostředky. Proto jsme se rozhodli, že Vám ukážeme, jak můžete prát prádlo bez prášku do pračky.

Jakým způsobem prací prostředek působí?

Je důležité si připomenout, jaký je důvod používání pracích prostředků. Tyto prostředky jsou navrženy tak, aby plus obsahovaly enzymy a chemikálie, které odstraňují nečistoty a skvrny ze šatstva. Tyto látky jsou i zodpovědné za vůni prádla po vyprání.

Použijte sodu bikarbonu

Soda bikarbona je nejenom levná, ale také může být skvělým náhradou prášku do pračky. Její chemická struktura zahrnuje některé z enzymů, které jsou obsaženy v běžných pracích prostředcích. Také má schopnost odstranit nepříjemné pachy a udržet vaše prádlo čisté a vonící.

Postup:

  • Smíchejte 1/2 šálku prášku do pečiva nebo sody bikarbony do přihrádky na prášek v prádelním stroji
  • Přidejte obvyklé množství prádla a zapněte pračku
  • Pokud chcete odstranit zápach z prádla, můžete smíchat 1/2 šálku octa s 2 l vody a nechat prádlo namočené v této směsi na šest hodin nebo přes noc.

Bylinkové esence

Mohou-li sloužit jako základna pro parfémy, smyslné bylinky jako levandule a rozmarýn také voní vynikajícím způsobem na prádle. Navíc mají tyto bylinky antiseptické vlastnosti, což znamená, že dokážou být účinnou zbraní v boji proti bakteriím a plísním. Následující recept Vám pomůže vytvořit si vlastní bylinkovou esenci.

Postup:

  • Smíchejte 5 šálků vody a 2 šálky levandule nebo rozmarýnu v hrnci a přiveďte k varu
  • Nechejte vařit na nižší teplotu a vařte asi 30 minut nebo dokud voda nezklesne silněji.
  • Odstavte z plotny a nechte směs vychladnout
  • Použijte nestejně jako prací prostředek nebo při posledním splachování prádla

Sluneční svit

Pokud pracujete, žehlíte či něco jiného, během dne nemáte dostatek slunečního svícení a tak může vaše prádlo špatně zapáchat. Ukazuje se, že sluneční světlo je velmi účinné v boji proti baktériím a plísním, což znamená, že když nebudete mít k dispozici žádný z výše jmenovaných náhrad, můžete použít přírodní metodu.

Postup:

  • Natáhněte prádlo na šňůrky nebo ramena, tak aby bylo podrobeno přímému slunečnímu světlu.
  • Nechejte ho viset, dokud se příjemně nevysuší a získá zářivou bílou barvu.

Závěr

Výše jmenované náhrady za prací prostředky mohou nejenom ušetřit peníze, ale také chránit naše zdraví a přírodu v odstranění chemikálií. Vyzkoušejte některou z této náhrad a uvidíte, že bude fungovat stejně dobře jako jakýkoliv jiný prací prostředek.

Podobné příspěvky