Jak obnovit tovární nastavení pračky Kenmore Model 110?

Pokud patříte mezi ženy, které rády nosí punčocháče, určitě víte, jaký problém mohou mít s jejich trvanlivostí. Rychle se trhají, ztrácejí svou pružnost a barvu, což může být frustrující. Pokud se vám taková situace často stává, máme pro vás několik užitečných tipů, jak prát punčocháče tak, aby vydržely dlouho a neztratily své kvality. Dozvíte se například, které prostředky jsou nejvhodnější, na jakou teplotu máte prát, jak je sušit a jak je ukládat. Sledujte náš článek a už se nebudete muset bát, že vaše punčocháče se brzy poškodí.

Jak prát punčocháče tak, aby vydržely dlouho

Jakmile si pro jednoduchý a sofistikovaný outfit zvolíte punčocháče, ještě není konec vašich starostí – punčocháče jsou delicate materiál, který je třeba pečlivě prát a udržovat, aby vydržely co nejdéle. V následujícím článku se dozvíte, jak správně prát punčocháče, aby se nezničily a vydržely déle.

Odstraňte zbytky make-upu

Make-up zanechává nevzhledné skvrny nejen na obličeji, ale také na oblečení, včetně punčocháčů. Jakmile si sundáte punčocháče, pečlivě je prohlédněte a odstraňte zbytky make-upu suchým hadříkem nebo tampónem namočeným v odstraňovači skvrn.

Vyberte správný program praní

Punčocháče se nesmí prát s ostatním prádlem v běžném programu praní. Ideální je mít speciální pytlík na praní punčocháčů či jiné tenké spodní prádlo a dát ho do praní společně s podobnými kousky.

Volte nízkou teplotu

Pokud vybíráte teplotu praní, volte vždy nižší teplotu (maximálně 30 °C). Vyšší teploty mohou způsobit nevratné poškození materiálu, napříkladvyhození gumy, což vám omezí nošení punčocháčů.

Použijte jemný prací prášek

Nealkalický prací prášek bez optických rozjasňovačů a bělidel je nejlepší volbou pro praní punčocháčů. Bělidla a optické rozjasňovače mohou způsobit nevratné poškození speciálního materiálu, který tvoří punčocháče.

Nikdy nevyždímejte punčocháče

Punčocháče se nesmí vymáčknout ani vyždímat. Namísto toho je nechte volně okapat a pak je položte vodorovně na ručník, aby se voda odpařila. Pokud punčocháče necháte volně vyschnout v prostoru, kde je příliš vlhko, mohou zůstat zliné nebo získat nevzhledné skvrny.

Nenoste punčocháče přes oblečení

Nosit punčocháče přes oblečení není pouze nevkusné, ale také může způsobit kočení a další poškození materiálu. Pokud si punčocháče oblékáte přes plavky, volte stále způsob, kdy punčocháče vytáhnete přes nohy až k bokům, aniž byste je přešlapovali či tahali.

Zacházejte s punčocháči šetrně

Když už punčocháče nosíte, noste je s péčí. Zvláště při oblékání a sundávání buďte opatrní, abyste je nepoškodili. Pokud nosíte různé druhy punčocháčů, mějte je pečlivě odděleny a snažte se oblékat je tak, aby se co nejméně potrhaly.

Udržujte punčocháče v suchu a temnu

Pokud máte punčocháče, na které se osobně nehodíte, pečlivě je sbalte do uzavíratelného pytle a skladujte ho v suchu a hlavně v temnu. Přímé sluneční paprsky, vlhkost a vodění punčocháčů nemají pro jejich kvalitu dobrý vliv.

Závěr

Punčocháče jsou nezbytnou součástí dámského šatníku a pro jejich udržení je potřeba jim věnovat dostatek pozornosti. Nyní už víte, jak je správně prát a zacházet s nimi, a tak nezbývá, než se postarat o to, aby se vám vaše punčocháče co nejvíce vyplatily a vydržely co nejdéle.

Podobné příspěvky