Jak odstranit inkoust z oblečení po praní – Tipy a triky

Močové skvrny jsou běžným problémem v domácnosti s dětmi nebo domácími zvířaty. Tyto skvrny jsou často viditelné na povlečení a mohou být náročné na odstranění. Pokud však nechcete prát celé povlečení, existuje několik domácích tipů, které mohou být účinné při odstraňování močových skvrn. V tomto článku se podíváme na některé z nejlepších způsobů, jak se zbavit močových skvrn na povlečení bez praní.

Jak se zbavit močových skvrn na povlečení bez praní?

Už se někdy stalo, že jste si v noci nechtěně omylem pustili vodu a ráno jste se probudili s nepříjemnými vlhkými skvrnami na svém povlečení? Když se taková nehoda stane, není hned nutné vytáhnout celé ložní prádlo a dát ho do pračky. Existuje několik jednoduchých způsobů, jak se zbavit těchto skvrn bez nutnosti prát celé povlečení.

1. Použijte octovou vodu

Octová voda může být velmi účinným odstraňovačem skvrn z moči. Stačí smíchat 1/4 šálku bílého octu s 1/4 šálku vody a tuto směs nanést na postižené místo. Nechte směs působit po dobu asi 15 minut, poté opláchněte teplou vodou a nechte povlak uschnout.

2. Použijte peroxid vodíku

Peroxid vodíku je další účinnou látkou na odstranění močových skvrn. Smíchejte 1/4 šálku peroxidu vodíku s 1/4 šálku vody a tuto směs naneste na skvrnu. Nechte směs působit asi 15 minut, poté opláchněte teplou vodou a nechte povlečení uschnout.

3. Použijte kyselinu citronovou

Kyselina citronová může být účinná při odstraňování močových skvrn. Smíchejte 1/4 šálku kyseliny citronové s 1/4 šálku vody a tuto směs naneste na skvrnu. Nechte směs působit asi 15 minut, poté opláchněte teplou vodou a nechte povlečení uschnout.

4. Použijte sodu bikarbonu

Soda bikarbona je další účinný prostředek při odstraňování močových skvrn. Naneste na skvrnu špetku sody bikarbony a nechte ji působit asi 15 minut. Poté použijte mokrou houbu na odstranění sody bikarbony a nechte povlak uschnout.

5. Použijte tekuté mýdlo

Tekuté mýdlo na ruce může být také účinné při odstraňování močových skvrn. Naneste na skvrnu trochu tekutého mýdla a jemně vmasírujte do tkaniny. Poté opláchněte teplou vodou a nechte povlak uschnout.

Závěr

Močové skvrny na povlečení mohou být velmi nepříjemné a rušivé, ale odstranění těchto skvrn není nemožné. Použitím jednoho z výše uvedených způsobů, můžete snadno a rychle odstranit skvrny z vašeho povlečení. Je dobré vědět, že tato opatření můžete použít i v případě, že nemáte k dispozici prádelní stroj.

Podobné příspěvky