Jak se zbavit zápachu benzinu z pračky

Neměli byste být překvapeni, když najednou pocítíte silný zápach benzinu z vaší pračky. Tento nepříjemný zápach může být způsoben při praní oděvů, které byly vystaveny benzínu nebo jiným palivům. Pokud se s tímto problémem potýkáte, nenechte se unést panikou. Existuje několik jednoduchých způsobů, jak se zbavit zápachu benzinu z pračky.

Jak se zbavit zápachu benzinu z pračky: Návod na úspěch

Jestliže máte na oblečení nebo textilu ve svém domě ten nepříjemný zápach benzinu, pak jste patrně zrovna podnikli nějakou nečekanou úpravu vašeho automobilu či jinou činnost spojenou s touto látkou, a teď nevíte, jak se tohoto zápachu zbavit. Avšak nezoufejte, existuje několik způsobů, jak tento problém vyřešit.

Použijte octovou lázeň

Jedním z nejoblíbenějších a nejsnadnějších způsobů, jak se zbavit zápachu benzinu z oděvů, je použití octové lázně. Vezměte si kbelík nebo káď, nasypte do něj studenou vodu a přidejte trochu octu, přibližně dvě hrsti. Ponořte do této lázně svůj oděv a nechte ho tam namáčet po dobu 30 minut.

Po této doby vyberte z kbelíku svůj oděv a dejte ho do pračky. Měli byste mít záruku, že zápach benzinu zmizel a vaše oděvy se cítí svěží. Pokud se tak nestane, můžete tuto operaci opakovat s vyšší koncentrací octa.

Použijte bílkovinový prášek na praní

Další možností, jak se zbavit zápachu benzinu z oděvů, je použití bílkovinového prášku na praní. Tento druh prášku může být zakoupen v obchodě s potravinami. Na opakovaném použití této metody závisí, jak silný je zápach. Pokud je zápach výrazný, použijte 2 až 3 dávky bílkovinového prášku na praní.

Lze také použít stolní sůl namísto bílkovinového prášku na praní. Sůl by měla být namočena od 4 do 8 hodin v horké vodě, aby se potom pralo.

Použijte sodu bikarbonu

Soda bikarbona může být použita pro odstranění zápachu benzinu z oděvů. Tuto formuli použijte, pokud máte zápach benzinu na více oblečení najednou. Namíchejte sodu bikarbonu a vodu ve stejných poměrech. Rozpuštěnou směs nalijte na všechny skvrny z benzinu. Nechte 20-30 minut působit a vymyjte oblečení v pračce.

Použijte tekutou kapsu a octovou lázní

Zkuste použít vzhledem k silnému zápachu benzinu nejdůkladnější odstranění kapsle tekutého pracího prostředku nebo tekutého bělidla. Vysušte je venku, aby se vycucnul zápach a pak namočte do octové lázně. Pokud není zápach zbaven, opakujte.

Podobné příspěvky