Jak resetovat pračku LG top loader krok za krokem

Jak se zbavit žvýkačky ze šatů, které byly vyprány, představuje pro mnoho lidí skutečnou výzvu. I přes pečlivé vyloupnutí gumového žvýkačkového uzlu může být někdy stále viditelná stopa na tkanině. Nicméně, existuje několik účinných metod, jak odstranit žvýkačku z vypraných šatů. V tomto článku si prohlédneme několik možností, jak se zbavit žvýkačky rychlým a jednoduchým způsobem.
Jak se zbavit žvýkačky ze šatů, které byly vyprány

Žvýkačka v kapse nebo ústech je v dnešní době běžnou záležitostí. Je to ale mnohem méně příjemné, když se žvýkačka dostane na oblečení, zejména na šaty. Pokud však někdy padne nešťastná náhoda a dostane se vám žvýkačka na vaše oblíbené šaty, není třeba zoufat si. Existuje několik metod, jak se žvýkačky zbavit, aniž by se poškodily samotné šaty.

Metoda 1: Zamrazit šaty

První krok spočívá v oddělení žvýkačky od šatů. Pokud se žvýkačka nelepí příliš těsně, můžete ji snadno odškrábnout nehtem. Pokud se ale žvýkačka drží příliš pevně, zkuste ji zamrazit. Položte šaty s žvýkačkou do mrazničky nebo zamrazicího boxu a nechte je tam asi hodinu. Jakmile je žvýkačka zmrazená, můžete ji snadno odloupnout od šatů nebo ji opatrně utřete kapesníkem.

Metoda 2: Použití octa

Další možností je použití bílého octu. Namočte vatový tampon nebo kapesník do octu a opatrně otřete žvýkačku. Octová kyselina pomůže rozpustit žvýkačku a uvolní ji z tkaniny. Pokud je žvýkačka stále viditelná na šatech, opakujte postup několikrát až do úplného odstranění.

Metoda 3: Použití alkoholu

Alkohol je další účinný prostředek proti žvýkačkám. Použít můžete například isopropylalkohol, který najdete v drogeriích. Naneste ho na vatový tampon a opatrně otřete žvýkačku. Opakujte tento postup, až bude šat čistý. Pokud nemáte isopropylalkohol po ruce, můžete použít i běžný lihový roztok.

Metoda 4: Použití másla

Pokud se tedy nechtějte uchýlit k chemickým prostředkům jako jsou alkoholy, octy atd, můžete využít i tradiční a netoxickou metodu, a to použitím másla. Nanesete několik lžic másla na žvýkačku a nechte ho působit asi půl hodiny. Máso pomůže žvýkačku uvolnit z tkaniny. Poté žvýkačku odstraňte pomocí nože nebo kartáče na vlasy a zbytky másla odstraňte kartáčem nebo otřete šaty kapesníkem.

Než začnete využívat některou z těchto metod, vyzkoušejte ji nejprve na menší části šatů, abyste zkontrolovali, zda nepoškodí tkaninu. Pokud se vrstvou žvýkačky jedná o větší část šatů, jako je například celá spodnička, mohlo by být lepší využít služeb čistírny, kde budou mít vhodné nástroje a prostředky na řešení problému.

Závěr

Jak jsme viděli, existuje několik účinných metod na to, jak se zbavit žvýkačky ze šatů. Ať už si vyberete zamrazení, použití octu, alkoholu nebo másla, buďte opatrní a vyzkoušejte je nejprve na malém množství šatů. Pokud se vrstvou žvýkačky jedná o větší oblast, jako je celá spodnička, neváhejte a vyhledejte raději pomoc v čistírně.

Podobné příspěvky