Jak správně prát skimitace kozy: tipy a triky

Máte rozděleně barvené vlasy a nevíte, jak je správně umýt, aby si barva udržela co nejdéle? Nepropadejte panice! V dnešním článku se podíváme na několik praktických tipů, jak si umýt a pečovat o vlasy po barvení, abyste si co nejdéle užívali svěží a krásnou barvu. Pokud chcete mít zdravé a krásné vlasy, které budou přitahovat pozornost, nenechte si ujít tento článek!
Jak si umýt rozděleně barvené vlasy?

Rozděleně barvené vlasy jsou v dnešní době oblíbené. Když máte vlasy rozdělené na dvě části, můžete použít různé barvy a vytvořit tak originální vzhled. Ale jak si umýt takové vlasy, aby barvy zůstaly co nejdéle krásné a hlavně jste je nedopatřením nesmáli?

Nejprve si musíte rozdělené vlasy rozčesat. Když jsou vlasy rozdělené barvou, není snadné je rozčesat. Proto si vlasy nejprve umyjte jen vodou, abyste je zvláčnili. Poté použijte kondicionér, který vlasy hezky prokondicionuje a usnadní rozčesávání.

Když máte vlasy rozčesané, můžete začít se samotným umýváním. Nejprve si důkladně umyjte kořeny vlasů. Použijte k tomu šampon a vmasírujte ho do pokožky hlavy. Poté vlasy důkladně opláchněte. Opakujte tento postup dvakrát.

Dávejte pozor na to, abyste umývali jednu stranu vlasů po druhé. Když budete umývat obě strany najednou, barvy se mohou smíchat a změnit.

Když máte umyté kořeny vlasů, postupně si umývejte délku vlasů. V tomto případě už ale používejte šampon opatrněji – barvy by se mohly smíchat a změnit.

Při koupání se taky dbejte na to, abyste vlasy dostatečně napěnovali a poté pojistili kondicionérem, aby byly vlasy hydratované a hezky lesklé. Aby vaše vlasy byly co nejkrásnější, je dobré je pravidelně stříhat (cca. každé 3 měsíce) a také používat kvalitní kosmetiku včetně vlasových olejů, které vlasy zanechají jemné a hebké.

Závěrem tedy platí, že pokud chcete udržet své rozděleně barvené vlasy v co nejlepší kondici, musíte je umývat opatrně a postupně s důrazem na rozdělování a nepřímé mísění barvících látek. Při používání šamponů a kondicionérů volte kvalitní kosmetiku a nezapomínejte na pravidelné stříhání a hydrataci vlasů. S těmito tipy budete mít své vlasy krásné a zdravé dlouhodobě.

Podobné příspěvky