Jak si umýt vlasy v umyvadle: krok za krokem

Vlasy jsou výraznou součástí našeho vzhledu a pečlivá péče o ně je velmi důležitá. Jedním z nejčastějších způsobů, jak si umýt vlasy, je využití umyvadla. Pokud se vám ale zdá, že tento proces není tak jednoduchý, jak by se mohlo na první pohled zdát, nemusíte se bát. V tomto článku vás provedeme krok za krokem tímto procesem a ukážeme vám, jak si umýt vlasy v umyvadle správně a efektivně.

Jak si umýt vlasy v umyvadle: krok za krokem

Vlasy jsou symbolem krásy a zdraví, a proto je důležité jim věnovat péči a pozornost. Když si umýváme vlasy, mnoho z nás se spoléhá na sprchu nebo vanu, ale mnohem lepší možností pro kvalitní umytí vlasů je umyvadlo. Jak si tedy můžete umýt vlasy v umyvadle krok za krokem?

Krok 1: Příprava

Než vstoupíte do sprchového koutu nebo se ponoříte do vany, pečlivě si vlasy vyčistěte kartáčem. Tím se nejen zbavíte spletí, ale také pomohou rozložit přírodní oleje po celé délce vlasů, což zlepší kvalitu umytých vlasů.

Krok 2: Namočení vlasů

Stoupněte si u umyvadla a natočte si studenou nebo teplou vodu. Když máte správnou teplotu, skloněte hlavu dolů a nechte si vlasy potopit do vody. Zůstaňte s hlavou skloněnou dolů tak dlouho, dokud se vlasy nezcela nenamočí.

Krok 3: Použijte šampon

Každý ví, že šampon je klíčovým prvkem správného umytí vlasů. Aplikace šamponu do vlasů ale není tak jednoduchá, jak by se na první pohled mohlo zdát. Rozpusťte si šampon v dlaních s trochou vody a rovnoměrně ho rozetřete po celé pokožce hlavy.

Krok 4: Masáž hlavy

Po aplikaci šamponu vlasům se zaměřte na masáž hlavy prstama. Hromaděte šampon po celé pokožce hlavy, aby se odstranily nečistoty a mastnotu. Pokud máte stylové vlasy, použijte kartáč na vytvoření několika sekund k odstranění defektu. Masáž by měla trvat alespoň 3 minuty.

Krok 5: Promíchání vlasů

Olízněte si vlasy vodou, aby se šampon rovnoměrně rozložil po celé délce vlasů. Poté okamžitě vlasy promíchněte, aby se šampon dostal do kořínků vlasů. Promíchávání pomůže odstranit vysušení vlasů a bude moci napomoci vyloupání škodlivých látek.

Krok 6: Vypláchnutí vlasů

Jakmile máte všechny vlasy promíchány, je čas vlasy důkladně vypláchnout. Udělejte to pod proudem teplé nebo chladné vody a zajistěte, aby byly na vysoké hladině, aby se úplně zbavili šamponů a skvěle se ctili. Můžete se potom zdvit nahoru a celou hlavou zatřepat, abyste se vymanili z většiny vody.

Krok 7: Použijte kondicionér

Pokud máte suché nebo poškozené vlasy, použijte kondicionér pro zachování vlhkosti. Naneste kondicionér na konečky vlasů a masážujte pouze nasazené vlákna rnporovnaně po celé délce vlasů. Zbytky kondicionéru zcela opláchněte dlaňami pod teplou vodou.

Krok 8: Poslapejte vlasy ručníkem

Po vypláchnutí vlasů opatrně vyndejte hlavu z umývadla a ručníkem opatrně poslažte vlasy. Neoblékejte vlasy od kořene, když zavírají. Místo toho shrněte jednu lok tužkou do ručníku a opatrně stlačte vlasy, než konečky vysušíte.

Krok 9: Vysušení

Konečný krok této procedury je vysušení vlasy. Pokud máte fén, nastavte ho na střední nebo nízkou teplotu a látkový sushilou paměť nabídnutou ZaraHome. Když vlasy naprosto osušíte, nemusíte využít dalšího stylingu, ale vzít si péče o vlasy.‘)}}

Podobné příspěvky