Jak ručně prát plavky?

Jak správně čistit kožichové koberce – to je často kladená otázka, na kterou mnozí majitelé těchto luxusních koberců hledají odpověď. Kožichové koberce jsou sice krásné a přinášejí do interiéru luxusní atmosféru, ale současně jsou i velmi náročné na údržbu. Pokud se chcete uchránit od špatného poškození kožichového koberce, je důležité vědět, jak správně se o něj postarat. V této článku se dozvíte, jakým způsobem čistit kožichové koberce, jakými prostředky a technologiemi.

Jak správně čistit kožichové koberce

Kožichové koberce jsou moderním a nadčasovým doplňkem do moderních domácností, ale také potřebují odbornou péči. Vhodná péče udělá z koberce vynikající estetickou doplněk do vašeho interiéru a prodlouží jeho životnost.

Jak vyčistit základní nečistoty?

Prvním krokem pro čištění kožichových koberců je odstranit nečistotu a prach pomocí vysavače. Pokud se na koberci nachází zbytky potravin,
prášek nebo skvrny, jednoduše je vykartáčujte kartáčem pro kožichové koberce směrem proti srsti a pak odsajte vysavačem.

Jak odstranit skvrny?

Pokud se na kožichovém koberci objeví skvrny z potravin nebo vína, je třeba je ihned odstranit. Nenechávejte skvrny uschnout na koberci, jelikož jejich odstranění je následně složitější.

Existuje několik běžných skvrn na kožichovém koberci a každá z nich vyžaduje trochu jiný postup při odstraňování.

Odstranění skvrny z vína

Pokud se na kožichovém koberci objeví skvrna od vína, je nutné ji ihned zametat. Na skvrnu použijte hrst sody a nechte ji působit asi 10 minut. Poté naneste tekutý detergent a pečlivě vykartáčujte směrem proti srsti. Skvrna by se měla zcela odstranit. V případě, že je skvrna stále patrná, naneste na ni směs rozpuštěné sody a vodíku, nechte působit asi 30 minut a poté opláchněte vodou. Tento postup by měl odstranit i nejtvrdší skvrnu.

Odstranění oděrek od bot

Kožichové koberce často trpí oděrkami od bot. Tyto oděrky mohou být odstraněny pomocí směsi sody a bílého octa. Pokud jsou oděrky větší, použijte na koberci kartáč pro kožichové koberce, který by měl skvrny odstranit.

Jak pravidelně čistit kožichové koberce?

Pro pravidelnou údržbu kožichových koberců používejte jemné čistící prostředky. Tyto čistící prostředky by měly být navrženy speciálně pro kožichové koberce, aby nezpůsobovaly poškození vláken a zachovaly jeho přirozený lesk.

Zapojte pravidelnou péči o kožichový koberec do vašeho domácího úklidu. Vyčistit byste jej měli nejméně jednou týdně, nebo častěji, pokud máte doma domácí zvířata nebo malé děti. Vysoce kvalitní kožichové koberce lze vyčistit i s vodou, je to však žádoucí pouze tehdy, pokud jste 100% si jistí, že nezpůsobíte poškození vláken. Koberce by poté měly být nechat vyschnout na vzduchu a nijak „nepodrážet“.

Závěrečné myšlenky

Kožichové koberce velmi dobře zdobí interiéry, ale také vyžadují speciální péči. Odstraňte z koberce základní nečistoty pravidelným vysáváním. Pokud se na koberci objeví skvrny, ihned je odstraňte. Jemně čistěte kožichové koberce speciálními čisticími prostředky a pravidelně je provětrávejte. Pokud budete pečlivě dbát na všechny tyto kroky, získáte jasný a krásný kožichový koberec, který přiláká pozornost a bude vynikat jako elegantní kus do vašeho domova.

Podobné příspěvky