Jak správně ošetřit myšku: návod k mytí králíka

Čištění mixéru po použití je nezbytnou součástí každodenní kuchyně. Jak efektivně a správně vyčistit mixér? Nebojte se, není to tak složité, jak se může zdát. V dnešním článku se dozvíte nejen tipy a triky na čištění mixéru, ale také na to, jak dlouho udržet ostré čepelí a co dělat, když se mixér zasekne. Připravte se na čistou a funkční kuchyňskou pomůcku díky našim jednoduchým návodům.

Jak správně čistit mixér: tipy a triky

Usnadněte si život a prodloužte životnost svého mixéru správnou údržbou a čištěním. Jak na to? Následující tipy a triky vám pomohou udržet váš mixér v čistotě.

Nejdříve vypněte a odpojte mixér ze zásuvky

Než se pustíte do čištění mixéru, vždy důsledně odpojte přívodní kabel ze zásuvky a vypněte mixér. To zabezpečí vaši bezpečnost a ochrání vás před možným úrazem elektrickým proudem.

Rozdemontujte mixér

Před zahájením čištění mixéru je důležité rozložit jeho části. Do dílů mixéru, které jsou určené pro mytí, patří nádoba, víko, nože a hlavní tělo mixéru. Některé mixéry navíc disponují různými díly jako jsou např. mixovací nástavec, případně další příslušenství.

Omyjte mixovací nádobu

Nejobvyklejší možností jak očistit mixovací nádobu je umytí v myčce na nádobí nebo ručně v teplé vodě a mýdle. Pokud se mixovací nádoba stala příliš špinavou a zůstaly v ní zbytky mixovaného jídla, je dobré použít ředidlo ve spreji do trouby, které účinně rozpustí zbytky jídla.

Čištění nožů

K čištění nožů můžete použít hadřík nebo kartáček namočený v teplé vodě. Pokud se na nožích usadily zbytky jídla, je dobré je nejprve opláchnout v tečoucí vodě, aby se odstranil větší povrchový odpad. Poté nože opatrně osušte. NIKDY nepoužívejte drátěný kartáček nebo houbu, protože by to mohlo způsobit poškození nožů.

Čištění hlavního těla mixéru

Hlavní tělo mixéru omyjte pod tekoucí vodou a kartáčkem. Postupem času se na těle mixéru mohou usadit nečistoty a zbytky jídla, které je vhodné odstranit přímo při čištění.

Finální úklid

Po dokončení čištění mixéru, jej znovu sestavte a omyjte z venku jemným hadříkem, aby povrch nebyl špinavý a měl hezký vzhled. Vaše mixér tak bude opět připraven k použití.

Správné čištění mixéru vám nejen ušetří čas a úsilí, ale také vám pomůže udržet váš mixér v čistotě a prodloužit jeho životnost.

Podobné příspěvky