Jak obnovit tovární nastavení pračky Kenmore Model 110?

Myčka nádobí je skvělým pomocníkem v kuchyni, který ušetří spoustu času a práce. Avšak, abyste mohli plně využít jejího potenciálu, je důležité ji správně používat. V tomto článku se dozvíte, jakým způsobem můžete efficientně využít svou myčku nádobí a přitom zajistit čistotu a lesk vašich nádobí.
Jak správně používat myčku nádobí – účinné tipy pro každodenní použití

Myčka nádobí je něco, co není zrovna běžné výbavou každé domácnosti. A pokud ji máte, možná jste se již setkali s tím, že nefunguje tak, jak by měla. Nezoufejte. V této příručce se dozvíte, jak správně používat myčku nádobí a jak v ní získat co nejlepší výsledky.

Naplnění myčky nádobí

Naplnit myčku nádobí může být složitější, než si myslíte. Nejenže byste měli dbát na to, aby byla myčka naplněna dostatečným počtem nádobí na to, aby se vytvořil správný proud vody, ale také byste měli dbát na to, aby jste do myčky dávali nádobí, které je do ní vhodné.

Místo této součásti textu, budeme u všech dalších částí uvádět podrobnosti, které pomohou usnadnit správné používání.

Používejte mýdlo v dostatečném množství

Důležité je dbát na to, aby byla myčka nádobí naplněna také dostatečným množstvím mýdla. Je nutné mít na paměti, že nádobí obsahuje zbytky potravin a tekutiny, které myčka umyje pouze tehdy, bude-li naplněna dostatečným množstvím mýdla.

Hned na začátku doporučujeme umístit nádobí tak, aby pootočené hrníčky a menší nádobí bylo umístěno nahoře, zatímco zbytky jídla zakryjí dno a talíře.

Obzvláště důležité je používat mýdlo určené pro myčky nádobí. Mýdlo určené na mytí čištění rukou totiž hrozí zanesením filtračního systému a následnou neschopností správně čistit a prát.

Mýdlo na myčky nádobí je k dispozici v různých formách, a to tekuté i pevné. Pevné mýdlo musí být umístěno do speciálního držáku v myčce nádobí.

Napojení myčky nádobí na vodu

Myčka nádobí je výrobek, kterého používání si může vyžádat větší množství vody. Proto je extrémně důležité mít napojení myčky na dostatečné množství vody.

Myčka nádobí je většinou napojena na rozvod vody pod pultem a vyžaduje ze všeho nejvíce svépomoci při svém napojení. Důležitou první věcí při správném napojování je ujistit se o správném fungování vodovodního potrubí.

Při správném napojení myčky na vodovod je nutné mýt lisy pravidelně a udržovat v optimálním stavu. V ideálním případě se návod na vyčištění potrubí nachází přímo na myčce nádobí.

Používání myčky nádobí

Správné používání myčky nádobí může uspořit mnoho času a energie. Pro dosažení optimálního výsledku se držte těchto následujících kroků:

Hnízdo – Vložení nádobí do myčky by mělo být uskutečněno pravidelným způsobem, aby nádobí myčka zpracovala a umyla co nejvíce nádobí.

Předběžné umytí – Nádobí by mělo být umyto v případě, kdy obsahuje větší množství zbytků jídel, nasycené masti nebo oleje. Tento krok by měl být nutný pouze v případě, že jde o silně znečištěné nádobí.

Volba programu – Pro většinu běžných potřeb selektujte standardní program. Tento program bývá zpravidla vybaven u většiny myček nádobí. Pokud máte nádobí či příbory v nádobí, myslete na volič na obou stranách myčky. Vyšší program je často vhodný k nádobí, nízký k příborům.

Odpojení – Vypněte myčku nádobí a nechte ji odpočinout. Tento krok pomáhá při zabránění přehřátí myčky a snižuje riziko případného rozbití nádobí nebo příborů.

Vypněte – Po dokončení programu vždy vypněte myčku a odeberte nádobí. Jedná se o nezbytný krok, jelikož vyčištěné nádobí by mohlo akumulovat úžeh.

Čištění filtračního systému

Jednou za čas je třeba vyprazdňovat filtrační systém myčky nádobí. To zabraňuje zaseknutí přístroje a udrží jej v optimálním stavu a tedy i v optimální čistotě.

Nejjednodušším způsobem, jak tento krok provést, je odstranit koš na příbory a pod ním vyprázdnit trubici. Vodu používejte k vypláchnutí filtračního systému a vždy zajistěte, že není pozůstatek jídla nebo špíny.

Závěr

Jak správně používat myčku nádobí je rozhodně to, co může vyžadovat trochu větší pozornosti, ale zároveň se jedná o velice jednoduchý proces. S těmito účinnými tipy pro každodenní použití můžete získat co nejlepší výsledky z myčky nádobí a být jisti, že vše bude perfektně vyčištěno a hygienické.

Podobné příspěvky