Jak zmenšit tričko bez praní: nejúčinnější metody

Dobrá hygiena vlasů zahrnuje nejen používání správných produktů, ale také správnou techniku mytí vlasů. Pravděpodobně všichni víme, že šamponování vlasů je základem správné péče o ně. Ale víte, jak správně prát šampon? V dnešním článku se podíváme na několik tipů a triků, jak maximálně využít svůj šampon a zajistit, aby byly vaše vlasy zdravé a plné energie. Tedy pojďme se společně podívat na Jak správně prát šampon.

Jak správně prát šampon?

Správné mytí vlasů je základem jejich zdraví a krásy. Mnoho lidí se však stále ptá, jak správně prát šampon. Proto jsme pro Vás připravili podrobný návod jak na to.

Vybíráme správný šampon

Správný výběr šampónu je důležitý pro správnou péči o vlasy. Když si kupujete nový šampon, zamyslete se nad tím, jaké jsou potřeby Vašich vlasů. Pokud máte suchou a lámavou srst, hledejte šampon s hydratačními vlastnostmi. Pro mastné vlasy zase volte šampony s regulací přebytečného mazu. Barvené vlasy vyžadují speciální šampony, které zamezí vypíchnutí barvy.

Příprava na mytí vlasů

Před mytím vlasů důkladně očistěte ruce. Pokud máte delší vlasy, je vhodné si je před mytím rozčesat. Umožníte tak lepší průchod vody mezi vlasy a bude se šampon lépe nanášet na hlavu. Před mytím vlasů navíc vysušte ruce a vypněte vodu – takto zabráníte tomu, aby Vám šampon v rukou neskákal pryč.

Jak nanášet šampón

Po přípravě si vlhkými rukama naneste šampon přímo do středu hlavy. Důkladně masírujte šampon do vlasové pokožky a pokračujte dolů k konečkům. Pokud máte delší vlasy, je lepší je postupně ucpat do drdolu a šampon aplikovat po částech. Není však dobré šampon nanášet přímo na konečky vlasů – nutně tím mohou být ještě více vysušené.

Jak důkladně účinkovat šampón

Po nanášení šamponu do vlasů je nutné ho nechat krátkou chvíli účinkovat. Ačkoli na obalech šamponů bývá napsáno, kdy je nutné jej smýt, působení šamponu si můžete přizpůsobit svým vlasům. Pokud máte vlasy suché, nechte šampon na hlavě působit kratší dobu. Pokud máte mastné vlasy, nechte šampon účinkovat déle. Do působení šamponu se dá vložit například aplikace kondicionéru, který umožní šamponu důkladněji vyčistit vlasy.

Jak správně opláchnout šampon

Správný postup oplachování šamponu po jeho aplikaci do vlasů je velice důležitý. Pokud byste šampon nedůkladně oplácli, mohl by Vám zůstat na vlasech a způsobit jeho nepříjemné sčernění. Postupem vody vlasům a nanášením rukou od hlavy dolů opláchněte šampon celý z vlasů.

Jak správně osušit vlasy

Po opláchnutí šamponu můžete své vlasy osušit pomocí froté ručníku. Pokud máte déle vlasy, je vhodné froté ručník navinout okolo hlavy. Vlasy pak vytlačte a vtlačte ručníkem, neotírejte je k zívání. Po osušení vlasů vysušte fénem a naneste na ně jakýkoliv regenerační balzám.

Za jak často si mýt vlasy?

Mýt vlasy bychom měli 2-3 krát týdně. Pokud je máte mastné, nevadí si umýt vlasy i každý den. Pokud jsou však Vaše vlasy suché, je lepší mýt je pouze 2-3 krát týdně. Pokud máte barvené vlasy, snažte se vyhýbat šamponům s silikonovými a alkoholickými složkami, které vlasy vysušují – raději vsaďte na šampony bez těchto složek.

Výhody mýtí vlasů

Pravidelné mytí vlasů vede k tomu, že jsou zdravější a lesklejší. Pokud máte problematické vlasy, pravidelné mýdění může pomoci v jejich růstu a zlepšení kvality. Pravidelné mýdění vlasů lze doplnit třeba olejovými maskami popř. péčí pomocí regeneračního balzámu.

Závěr

Pravidelné mýdění vlasů je nutné pro zachování jejich krásy a zdraví. Správný výběr šamponu a péče o něj jsou základem této úspěšnosti. Nyní už víte, jak správně mýt vlasy – tak s tím zkuste začít ihned a užívejte si krásné a zdravé vlasy.

Podobné příspěvky