Jak prát Mitchell a Ness dresy - Tipy a triky

Většina lidí obvykle hovoří o péči o tělo a hygieně celého těla. Nicméně, některé části těla, jako jsou intimní partie, jsou stále oblastmi, o kterých se nerado mluví. Správná péče o intimní partie je ale velmi důležitá pro zachování dobré hygieny a prevenci infekcí. V této článku se podíváme na nejlepší tipy a triky pro správné mytí intimních partií.

Jak správně umýt intimní partie – nejlepší tipy a triky

Úvod

Intimní hygiena je důležitou součástí každodenní péče o tělo. Jak správně umýt intimní partie bez poškození tohoto citlivého oblasti a zároveň zaručit ochranu před infekcemi a dalšími zdravotními komplikacemi? V tomto článku se dozvíte nejlepší tipy a triky, jak na to.

Základní pravidla intimní hygieny

Základem zdravé intimní hygieny je správné mytí. Doporučuje se umýt intimní partie každý den, nejlépe během sprchování. Při mytí je důležité používat pouze čistou vodu a mýdlo vhodné pro intimní hygienu. Nikdy nepoužívejte agresivní čistící prostředky a dezinfekční gely, které mohou poškodit vlastní ochrannou vrstvu přirozené mikroflóry.

Umývání ženských intimních partií

Správné mytí ženských intimních partií by mělo být prováděno obzvláště pečlivě. Čistit by se měly především stydké pysky a vnitřek trendelemburgovy polohy. Při mytí vnitřních partií však buďte opatrné a nepoužívejte nic do vnitřních partií, může to vést k infekci. Pokud jste v období menstruace, doporučuje se používat měkké tampony nebo menstruační kalíšky, které absorbují krev.

Umývání mužských intimních partií

Mytí mužských intimních partií by mělo být prováděno rovněž s čistou vodou a mýdlem pro intimní hygienu. Důraz by měl být kladen na pohlaví, šourek a oblast okolo řiti. Pokud používáte při intimním styku kondom, měli byste si po sexu s kondomem důkladně umýt celou intimní oblast.

Pubické ochlupení

Starat byste se měli také o své pubické ochlupení. Je třeba toto ochlupení udržovat krátké, aby se v něm neuchylovaly nečistoty. Při úpravě ochlupení v oblasti bikini jsou nejlepší možnosti dávány epilacím, kdy odstranění ochlupení z kořene způsobuje, že je vaše ochlupení méně tvrdé. Pokud tuto metodu nelze použít, depilační krémy či holicí strojky jsou spolehlivou alternativou.

Hygienické návyky v každodenním životě

Kromě správného mytí intimních partií je důležité dodržovat další hygienické návyky v každodenním životě. Například se vyvarujte tření v mokrém plavkách nebo latexových legínách a nezůstávejte v mokrém plavkách po koupání. Toto vše by zabránilo vývoji plísní a dalších infekcí.

Závěr

Správná intimní hygiena je důležitá pro zdravý životní styl. S ohledem na citlivost tohoto tématu však může být obtížné najít správnou cestu. Tyto tipy a triky by vám však měly pomoci při hledání nejlepšího způsobu, jak se starat o vaše intimní partie. Snažte se dodržovat pravidla a udržujte vaši intimní oblast v čisté a zdravé kondici!

Podobné příspěvky