Jak efektivně vyprat záchrannou matracovou pojišťovnu

Úprava vlasů je důležitou součástí každodenního života mnoha lidí. Někdy se ale může stát, že naše reálné vlasy náhle nevyhovují našim představám, nebo se jim nedaří zdravě růst. V takových případech se můžeme uchýlit k použití syntetických paruk. Pokud už máte takovou paruku doma, určitě vám nebude cizí otázka, jak ji správně umýt a udržet tak její vzhled co nejdéle. Proto jsme pro vás připravili postup, jak správně umýt syntetickou paruku krok za krokem. Připravte se na kvalitní péči o vaše nové vlasy!
Jak správně umýt syntetickou paruku: krok za krokem

Široký výběr syntetických paruk dnes již není žádným tajemstvím. Tyto paruky jsou v mnoha barvách a stylech a jsou velmi oblíbené. Avšak, když se jednou rozhodnete pro nákup syntetické paruky, je důležité pečovat o ni tak, aby vždy vypadala skvěle. A právě proto, že syntetické vlákno funguje jinak než lidské vlasy, vyžaduje trochu jinou metodu údržby. Zde najdete informace o tom, jak správně umýt syntetickou paruku.

1. Rozhodněte se, jak často budete paruku prát.

Pokud paruku nosíte každý den, měli byste ji prát jednou týdně. Pokud ji nosíte méně často, mohou stačit čističky paruk, které vám umožní pouze očistit zbytky stylingových produktů.

2. Odstraňte uzly.

Než začnete paruku umývat, měli byste odstranit uzly a rozčesat ji. Ideální je začít na konečcích a postupně se dostávat k vrcholu, aby nedošlo k poškození vlasových vláken.

3. Naplňte vlahou vodou.

Do nádoby naplňte vlahou vodou. Přidání teplé vody může způsobit kadeře. Pokud se rozhodnete použít šampon, použijte vlažnou nebo studenou vodu.

4. Přidejte šampon do vody.

Použijte šampon určený pro syntetickou paruku. Avšak, použijte šampon jen v malém množství. Příliš mnoho šamponu může způsobit škodu vlasům.

5. Namočte a namačkejte paruku.

Paruku namočte do vody a nechte ji tam asi pět minut. Pak ji vyjměte a opatrně namačkejte v houbičce nebo ručníku, abyste z ní odstranili přebytečnou vodu.

6. Opláchněte paruku ve vlahé vodě.

Opláchněte paruku ve vlahé vodě, dokud voda nevyteče zcela čistá. Patrně si všimnete, že voda je špinavá. To je důkaz, že jste úspěšně odstranili zbytky makeupu a stylingových produktů.

7. Použijte balzám na paruku.

Balzám je stejně důležitý jako šampon. Použijte malé množství na vlasy a nechte ho působit po dobu jedné minuty. Poté balzám opláchněte čistou vodou.

8. Namačkejte a sušte.

Namačkejte paruku opět v houbičce nebo ručníku a pak ji nechte uschnout na věšáku. Nevystavujte ji přímému slunečnímu světlu, protože to může způsobit poškození vlasů. Můžete také použít speciální sušičku na paruky.

Udržení syntetické paruky vypadající dobře a dlouho trvajícího je jednoduché. Vhodná a správná údržba spočívá v masážích šamponu a balzámu, opláchnutí a sušení. Pokud se budete prát o svou syntetickou paruku, bude vám vděčná a budete mít úžasný vzhled po mnoho měsíců.

Podobné příspěvky