Jak provádět jemné mytí střechy

Jak správně umyt vanu: tipy a triky pro dokonalou čistotu

Nemá nic lepšího než si po náročném dni dopřát relax v horké koupeli. Ale když se naše oblíbená vana začne pomalu měnit v šedivou a neestetickou tůň, je na čase začít s čištěním. Ale jak na to správně a efektivně? V tomto článku vám představíme nejlepší tipy a triky pro dokonalou čistotu vaší vany. Od skvrn od mýdla po kalciové usazeniny, všechno budete mít pod kontrolou s těmito jednoduchými a efektivními postupy. Připravte se na to, že se vaše vana zase zářit bude.
Jak správně umýt vanu: tipy a triky pro dokonalou čistotu

Vana je jedním z nejužívanějších zařízení v koupelně. Je vystavena mnoha faktorům, když se v ní pravidelně používají kosmetické přípravky a šampony. Čištění vany není tak snadné, jak by se mohlo zdát, ale s těmito tipy a triky se budete cítit se sebejistotou a snadno dokážete dokonale umýt vanu.

1. Sběrná nádoba na odpad

Při čištění vany je důležité mít žínku nebo sběrnou nádobu na odpad. To pomáhá šetřit vodní zdroje a také je to jednoduchý způsob pro zachycení vlasů a jiného odpadu, který může být v vaně. To pomůže předcházet zamačkání vaší vanové odtokové trubky.

2. Předčistící postup

Než začnete s čištěním vany, je třeba provést předčistící postup. Je pro to dobré použít houbičku nebo hadřík a tekuté čisticí prostředky. Většina důrazů by měla být kladená na dno vany, kde se hromadí nejvíce nečistot. Odneste houbičku k podloží a zkontrolujte, že všechny skvrny byly odstraněny.

3. Čistíme okolí vany

Čištění okolí vany je někdy opomíjené, ale je stejně důležité jako čištění vany. Zkontrolujte spáry mezi obklady a stěnou, dveře a rohové profily na sprchovém boxu. Potřebujete-li, můžete použít tekuté čisticí prostředky i pro tyto části, ale snažte se používat hlavně hadříky nebo houbičky. Po vyčištění veškerého okolí vany utírejte čístým hadrem.

4. Čištění vanového kování a příslušenství

Pokud máte vanové kování nebo příslušenství z nerezu, je důležité používat příslušné prostředky pro čištění nerezu, aby nedošlo k poškození materiálu. Nikdy nepoužívejte ocelové kartáče nebo drátěné štětiny, protože to může způsobit poškození povrchu vany.

5. Použití sodovky

Soda bikarbona je skvělým pomocníkem pro čištění vany. Smíchejte tuto prášek s malým množstvím vody, aby vytvořil pastu. Poté naneste pastu na nečistoty na dno vany a nechejte ho sedět alespoň 10 minut. Pomocí houbičky nebo hadříku otřete nečistoty a umyjte jevodou.

6. Použití octu

Otec je dalším účinným prostředkem pro čištění vany. Smíchejte octovou kyselinu s vodou v poměru 1:1. Poté naneste tuto směs na vaši vanu a nechte 15-20 minut. Pomocí houbičky nebo hadříku očistěte vanu. Vinegarem můžete také čistit vanové kohouty a zábradlí.

7. Sušení vany

Nakonec, nejlepší způsob, jak udržet vaši vanu čistou, je sušit ji po každém použití. Použijte utěrky nebo hadry k otírání každého koutu a zákoutí vaší vany. Tímto způsobem se vaše vana suchá a zachová si svůj lesk a nový vzhled.

Závěrečné myšlenky

Správné čištění vany je důležité pro zachování jejího krásného vzhledu a prodloužení její životnosti. Pokud máte jakýkoliv problém s čištěním vany, neváhejte kontaktovat odborníka na koupelnový design, který vám rád pomůže. Nyní však víte jak správně umýt vanu a udržet ji v čistotě.

Podobné příspěvky