Jak připojit hadici pračky k vodovodu

Vodní láhve jsou v dnešní době velmi populární a praktické, protože nám umožňují mít vodu s sebou kamkoliv jít. Avšak správná údržba vodní láhve je pro zachování jejích vlastností a lepší ochranu našeho zdraví klíčová. V této příručce se zaměříme na to, jak správně vyčistit svou vodní láhev a odstranit nečistoty, bakterie a pachy, které se mohou v láhvi usadit a zhoršit její kvalitu.

Jak správně vyčistit svou vodní láhev?

Pokud jste i vy jedním z těch, kteří se při sportování nebo běžném denním chodu spoléhají na vlastní vodní láhev, tak byste měli vědět, jak je důležité ji pravidelně vyčistit. Jak správně vyčistit svou vodní láhev, aby byla hygienická a připravena na další použití? V tomto článku vám poradíme jak na to a jakých nejčastějších chyb se vyvarovat.

Proč je důležité pravidelně vyčistit svou vodní láhev?

Vodní láhev je nesmírně praktickým společníkem, přehnaná opatrnost při jejím používání však není na škodu. Vodní lahev má obvykle úzký hrdlo, což napomáhá udržení teploty, ale také usnadňuje ukládání bakterií a zbytků jídla, které mohou způsobit škodlivou infekci. Vodní láhev, která nemá být pouze ideálním obyčejným obalem, ale také nástrojem, který zajišťuje přijímání zdravé a kypré vody, by proto měla být pravidelně čištěna.

Jak správně vyčistit vodní láhev?

Krok 1 – Vyprázdněte vodní láhev

V prvním kroku musíte vodu vyprázdnit a důkladně propláchnout každou část láhve pomocí horké vody a mycího prostředku, aby se odstranily jakékoliv zbytky z vnitřní části lahve. Pokud jste používali láhev pro více druhů tekutin než pouze vodu, prověřte, zda hořčičné semínko, které se dává do vodičky s rýží například při ramenním sportu, nezůstalo v lahvi. Další detail podobně dělají i tyčinky a jiné sladkosti, kdy se potom lahvičky jednoduše přivírají nebo pouze zavírají. Pokud voda ve vaší oblasti obsahuje velké množství minerálů nebo železa, tak byste měli použít některou z speciálních láhví, které si nekladou za cíl vodu filtrovat a tuto obsahují uvnitř lahve.

Krok 2 – Použijte horkou vodu a mýdlo

Po vyprázdnění lahve a jejím umytí obyčejnou horkou vodou použijte mýdlo nebo olivový olej na méně agresivní prostředek, který by však šel oslabit a kožní mastnotu na povrchu lahve. Rozhodně se zásadně vyvarujte silných a agresivních chemikálií, které mohou způsobit poškození povrchu lahve. Pokud lahve obsahují velké množství bakterií, můžete použít octovou vodu, která stejně jako voda smíchaná s mýdlem výhradně antiseptické působení. Pro následnou úpravu, důkladně vymyjte láhev pomocí horké vody. Voda oproti mýdlu má lepší roztvornost a dokáže zbytky mýdla odplavit úspěšnějším způsobem.

Krok 3 – Umyjte láhev na vnitřním povrchu

Další krok při čištění lahve je použití kartáče na čištění. Vnitřní stěny lahve můžou obsahovat pozůstatky od potravy, které usazeného zamezují proudění tekutin. Vnitřní prostor lahve opláchněte kartáčem pro čištění a odstranění zbytků z jejího povrchu.

Krok 4 – Prověřte těsnost a kvalitu produkce

Posledním, ale ne méně důležitým, krokem při čištění lahve, je důkladné vysušení a prověření, zda je lahve stále v dobré zdravotní kondici. Lahve s netěsnícími uzávěry nebo vadami, které se někdy vytvoří, se budou pravděpodobně stávat zdrojem bakterií a nežádoucích látek. Pokud zjistíte, že lahve nejsou ve správném stavu, musíte je ihned vyměnit za nové.

Závěrem

Používání vlastní vodní láhve je ten nejlepší způsob, jak se chránit před stresy, které se neodmyslitelně pojí s častým trávením peněz na flastu. Bohužel však některé lahve není tak snadné udržet v dobré kondici. Používat vlastní vodní láhev znamená mít vlastní odpovědnost a řešení správné hygieny lahve je v takovém případě jedním z klíčových úkolů. Následujte tyto kroky a užívejte si zdravé a kypré vody každý den!

Podobné příspěvky