Krok za krokem: Jak umýt obličej psa

Vybarvování šátků technikou tie dye je v dnešní době velmi populární. Ať už jste si barvy nanášeli pomocí gumiček, stříkacích lahví nebo jiným způsobem, je důležité po dokončení barvení šátek pečlivě vyprat. Jak správně vyprat barvený šátek, aby barvy zůstaly krásné a neprošly se? Podívejme se na tipy a triky.

Jak správně vyprat barvený šátek poté, co jste si ho obarvili technikou tie dye

Pokud jste si nedávno barvili svůj oblíbený šátek technikou tie dye, pravděpodobně zvažujete, jak ho nejlépe vyprat. Barvený šátek je nádherný doplněk ke každému outfitu, ale pokud byste nezvládli jeho správný praní, barvy by mohly pozbyvat své živosti a šátek by se mohl poškodit. V tomto článku se dozvíte, jak šátek umýt, aby vám vydržel co nejdéle krásný.

1. Příprava šálku na praní

Před tím, než šátek vložíte do pračky, je důležité připravit šálek převýšení. Je to proto, aby se barvy šátku mohly rozpustit a rovnoměrně se rozložit. Šálek by měl být dostatečně velký na to, aby do něj mohl být šátek ponořen. Přidejte do šálku teplou vodu a nějaký mírný detergent a promíchejte, aby se zcela rozpustil. Pokud chcete, aby měl šátek více lesku, můžete přidat do vody i trochu octa, ale pozor na to, abyste nebyli moc štědří.

2. Volba pračky

Vyprat šátek tie dye můžete buď ručně, nebo v pračce. Pokud se rozhodnete pro volbu pračky, zvolte žádné čisticí prostředky a čističe s obsahem bělidla a nejlépe použijte pračku s velkým bubnem, aby se šátek mohl volně pohybovat. Pokud máte doma pračku s přímými bubny, při nastavení volby pračky použijte jemný program a nízkou teplotu (ideálně 20-30 stupňů), abyste zabránili obarvení. Pokud jste pronajali šálek na praní, můžete použít i vysokoúčinnou pračku s funkcí šetrného čištění.

3. Správné umístění šátku do pračky

Jakmile je šálek na praní připravený a nastavení pračky zvolené, přichází čas umístit šátek. Pro zabránění poškození barvení je nutné šátek položit do pračky tak, aby se nedotýkal ostatních oděvů. Pokud máte více barvených šátků, vložte každý šátek do sáčku na prádlo, aby nedocházelo k vytírání barev mezi sebou. Je důležité aby byla pračka na plné náplň, aby bylo možné šátek dobře promíchat.

4. Nastavení pračky

V závislosti na vašem typu prádla je nutné vybrat program pro mytí, správné nastavení otáček a spotřeby energie. Pokud jste si šátek obarvili technikou tie dye, není třeba používat agresivní programy barvení nebo bělení. Můžete použít standardní bavlněný program nebo jemný program pro delikátní prádlo. Pokud máte možnost výběru otáček, vyberte si program s nízkými otáčkami, aby se šátek co nejméně poškodil.

5. Suché šátku

Posledním krokem v tom, jak udělat svůj šátek co nejlépe je sušení. Nejlepší je sušit šátek na vzduchu, nejlépe venku na slunci a nebo v těsné blízkosti okna. Pokud je venku vlhko, sušte šátek uvnitř a připněte ho na suchou ručník. Pokud chcete dosáhnout co nejlepšího výsledku, doporučujeme nenechat šátek vyschnout na přímém slunci, kde by se mohlo stát, že by až příliš bledl.

Závěr

Pokud jste si udělali čas namočit a obarvit svůj oblíbený šátek technikou tie-dye, rozhodně si zaslouží, abyste se o něj dobře postarali. Praní šálku je velmi jednoduché – můžete ho vyprat buď ručně nebo pomocí pračky. To, jak si vyberete správný program, optáčky, teplotu a mírný detergent, závisí na barvách a materiálu, který jste použili. Pokud postupujete podle všech těchto tipů, váš šátek bude krásně zbarvený a bude vám sloužit ještě po dlouhá léta.

Podobné příspěvky