Jak smrštit tričko v pračce

Pokud jste již vlastníkem bílých látkových bot, jistě víte, že udržovat jejich čistotu a lesk není zdaleka jednoduché. Protože však stále zůstávají oblíbeným kouskem obuvi, je důležité vědět, jak je správně vyprat. Návod, jak na to, najdete v tomto článku.

Jak správně vyprat bílé látkové boty

Stává se, že se bílé látkové boty, které jsou obvykle považovány za pěkný a stylový doplněk oblečení, rychle znečistí. Pokud nevíte, jak je správně vyprat, můžete je často zničit. Níže naleznete několik tipů a triků, jak vyprat bílé látkové boty správně, tak aby opět vypadaly jako nové.

1. Připravte boty na praní

Prvním krokem před praním bot je odstranit hrubé nečistoty a kamení, které se mohou nacházet na podrážce nebo na vrchní části boty. Pokud máte problém s odstraňováním kamení, zkusit použít malou kartáček nebo starý zubní kartáček. Následně boty celkově očistěte jemným hadříkem a vodou.

2. Zvolte správnou teplotu a prací prostředek

Při praní látkových bot je velmi důležité zvolit správnou teplotu pro prádlo. Většinou se doporučuje použít nižší teplotu, aby nedošlo k poškození látky. Doporučená teplota pro praní látkových bot je 30°C. Při výběru pracího prostředku se ujistěte, že používáte mýdlo nebo prací gel, který je vhodný pro bílé látkové boty.

3. Vybíráme správný program

Pro praní látkových bot vždy zvolte jemný program na pračce. Pokud nemáte možnost zvolit propgram na pračce určený pro jemné věci, použijte program pro delší praní. Můžete také použít volbu na praní na kratší dobu, ale s nižší teplotou.

4. Jak sušit látkové boty

Než začnete boty sušit, ujistěte se, že jste je dobře vymačkali a odstranili ze všech přebytečných vod. Následně můžete boty nechat schnout na vzduchu. Nikdy byste neměli látkové boty sušit v sušičce na prádlo, protože by se mohly zdeformovat nebo se smrsknete.

5. Opatrně vytřete fleky

Pokud se na botách nachází nějaký flek, který se neodstraňuje použitím pracího prostředku, zkuste použít směs octu a vody. Smíchejte v poměru jeden díl octu a jeden díl vody a pomalu nanášejte na flek pomocí malého kusu hadříku. Následně vyprané boty nechte vyschnout.

Závěr

Jak vidíte, praní bílých látkových bot není žádná věda, ale je však důležité dodržet několik základních pravidel. Vyvarujte se silných chemikálií a vysokých teplot, protože to by mohlo látku poškodit. Sledujete-li klíčové body, které jsme vám představili, vaše boty budou vypadat jako nové. Jedná se o jednoduché kroky, ale tyto kroky pomohou, aby vaše boty zůstaly krásné a čisté.

Podobné příspěvky