Jak správně používat přední plničku pračky?

Vyprání hokejového dresu NHL může být pro mnoho fanoušků předmětem obav. Protože se jedná o speciální materiál, není jednoduché ho vyprat tak, aby vydržel v nejlepší kondici. Nicméně, existuje několik důležitých kroků, které můžete udělat, aby byl váš dres čistý a nepoškozený. V této příručce se podíváme na to, jak správně vyprat dres NHL, abyste se mohli těšit z dlouhodobého používání a zapůsobit na své sportovní kolegy.

Jak správně vyprat dres NHL?

Vyprání dresu hokejového týmu NHL může být náročný proces, zejména pokud ho necháváte v rukou někoho jiného. Pokud se o svůj dres chcete sami postarat a zajistit jeho původní vzhled, musíte dodržovat určitá pravidla a postupy.

1. Čím dříve, tím lépe

Pokud jste takový fanoušek, který svůj dres nosí na všech možných příležitostech, je důležité ho prát co nejdříve poté, co se na něm objeví nečistoty. Čím déle čekáte, tím je proces odstranění skvrn složitější.

2. Rozdíl mezi dresy s potiskem a bez potisku

Je důležité rozlišovat mezi dresy s potiskem a bez potisku. Pokud máte dres s potiskem, musíte být opatrnější a jemnější, abyste nedopustili poškození potisku. Pokud máte dres bez potisku, můžete k němu být hrubší.

3. Žádné agresivní čističe

Při praní dresu NHL je důležité se vyhýbat agresivním čističům, které mohou poškodit vlákna a potisky. Doporučuje se použít mírný detergent a chlor, který je obvykle obsažen v bělidle, by se měl zcela vyhnout.

4. Správná teplota vody

Teplota vody je také důležitá. Pokud máte dres s potiskem, měla by být teplota vody 30-40 stupňů. Pokud máte dres bez potisku, můžete použít teplotu vody až 60 stupňů. Vyšší teploty mohou poškodit dres a jeho potisk.

5. Opatrné sušení

Po praní by se dres neměl sušit v sušičce. Nejlepší je ho položit na rovnou plochu a nechat ho přirozeně uschnout. Pokud na dresu zůstanou zbytky vody, může se to projevit v podobě bílých skvrn.

6. Řešení nečistot

Pokud se na dresu objeví skvrna, měla by být okamžitě ošetřena. Skvrna by se měla odstranit mírným detergentem a teplou vodou. Pokud se jedná o olejovou skvrnu, může pomoci octový roztok. Pokud si nejste jisti, jak postupovat, měli byste se obrátit na profesionála.

7. Skladování

Po vyprání by měl být dres skladován na suchém a místě s přiměřenou větrací. Chcete-li zabránit rozložení látky, dres by neměl být složený a měl by mít dostatek prostoru.

Pokud budete při praní dresu NHL postupovat podle těchto zásad, zajistíte, že bude vypadat jako nový. Buďte opatrní, když pracujete s potiskem, a vyhněte se použití agresivních čističů. Pokud máte jakékoliv pochybnosti o postupu, měli byste se poradit s profesionálem.

Podobné příspěvky