Jak správně používat průmyslovou pračku Speed Queen

Správné praní náplasti a obvazů na box je kritické pro úspěšnou a zdravou rehabilitaci po zranění. Aby se zabránilo infekcím a dalším problémům, je třeba pečlivě dodržet správné postupy při praní těchto zdravotnických pomůcek. V této příručce se dozvíte, jak správně vyprat obvazy na box a jakými prostředky je nejlepší je čistit.
Jak správně vyprat obvazy na box

Pračka je skvělý vynález, který nám ušetří mnoho času a práce. Nyní vám však poradíme, jak správně vyprat obvazy na box v pračce.

1. Vyberte správnou pračku

Ne každá pračka je vhodná pro praní obvazů na box. Nejlepšími pračkami pro tuto práci jsou pračky s větším bubnem, aby obvazy měly dostatek místa pro pohyb. Dále je důležité mít vhodný program s nízkou teplotou, aby se obvazy nezmenšily nebo nezpuchýřily.

2. Vydejte se do lékárny

Ujistěte se, že máte správné obvazy na box, které lze vyprat v pračce. Měli by být vyrobeny z materiálu, který je vhodný pro praní v pračce. Obvazy na box by měly být také čisté, aby se v pračce nešířily bakterie.

3. Naplňte pračku

Přidejte do pračky další prádlo, které přispěje k rovnoměrnému rozložení. Pokud pračka není plná, mohou se obvazy snadno zamotat do klubíčka, které nebude dobře vyprané. Dbejte na to, aby jste nezatěžovali pračku nadměrně. Maximální hmotnost prádla, kterou může pračka zvládnout, najdete výrobcem.

4. Připravte prádlo k praní

Sbalte obvazy do pytlíku nebo do speciální sítě pro praní v pračce. Tím se zamezí tomu, aby se obvazy při praní zamotaly s ostatním prádlem. Je také důležité nastavit správný program a teplotu.

5. Přidejte prací prostředky

Pokud máte obvazy velmi znečištěné, můžete přidat méně, než na co většinou praní spotřebujete. V případě, že používáte tekutý prací prostředek, použijte mírné množství. Určitě nepřidávejte větší množství, než je potřeba, aby se pro obvazy na box maximálně snížily rizika reakce kůže na zbytky chemikálií.

6. Operace dokončena

Po dokončení programu pračky vyndejte obvazy z pytlíku nebo sítě. Většinou je lepší sušit obvazy na vzduchu. Pokud potřebuje obvaz rychle uschnout, zvolte nižší stupně v sušičce, po sobě jdoucí s nižší teplotou.

Vyprání obvazů na box v pračce nepatří mezi složité operace, ale dbejte na to, abyste při ní dodržovali základní postupy. Jen tak se vyhneme nežádoucím následkům a váš box může bez problémů sloužit opakovaně.

Podobné příspěvky