Jak správně vyprat Native Shoes?

Vyprání povlečení a dek je typická domácí úloha, kterou musíme dělat pravidelně. Vzhledem k tomu, že se s nimi setkáváme každý den, je důležité vědět, jak správně vyprat povlečení a deky, aby neztratily svou kvalitu a hygieničnost. V tomto článku se budeme věnovat praktickým tipům, jak co nejlépe pečovat o vaše postele a zároveň ušetřit čas a energii.

Jak správně vyprat povlečení a deky

Vyprání povlečení a dek není věcí, kterou bychom měli brát na lehkou váhu. Vyprané prádlo totiž ovlivňuje kvalitu našeho spánku a ve finále i celkovou kvalitu našeho života. Proto je důležité se ponořit do tématu a naučit se, jak správně vyprat povlečení a deky.

Příprava

Před samotným praním je nutné se připravit na celý proces, abychom dosáhli co nejlepšího výsledku.

Třídění

Prvním krokem je třídění prádla podle barvy a materiálu. Pokud máme bílé a barevné věci, nedává smysl je prát společně. Bílé věci se totiž mohou obarvit od barev. Podobně je to s dekami a peřinami. Pokud máme peřinu, která se nedá prát v pračce, je nutné ji před praním odnést do čistírny, kde bude odborně vyčištěna.

Roztřepání

Dalším krokem je roztřepání povlečení a dek. To znamená, že je nutné odstranit z povlečení a deky nečistoty. K tomu můžeme použít ruční vysavač nebo speciální kartáč na odstraňování nečistot z textilu. Pokud se na povlečení a deku nacházejí kousky hadříku, vlasů nebo prachu, mohou se během praní usadit na jiných věcech.

Volba prášku

Dalším velmi důležitým krokem je volba správného pracího prostředku. Je nutné zvolit prací prostředek vhodný pro daný typ materiálu, barvy a kvalitu. Pokud máme velmi kvalitní povlečení a deky, je vhodné použít speciální prací prostředek, který bude chránit před poškozením a udrží materiál v původním stavu.

Praní

Teplota vody

Praní bychom měli provádět na správné teplotě vody. Obecně platí, že bavlněné věci se praly na 60 stupňů Celsia, a to z důvodu zničení bakterií a roztočů. Avšak mnoho nových praček a pracích prostředků umožňuje prát i na nižších teplotách na 40 a 30 stupňů Celsia. Tyto teploty jsou vhodné pro neznečištěné věci s menším počtem bakterií.

Počet otáček

Pokud používáme pračku s více otáčkami, je vhodné použít nižší rychlost centrifugy. Vyšší rychlost může povlečení a deku poškodit.

Speciální program

Některé pračky mají speciální programy na praní povlečení a dek. Tyto programy pracují na nižších teplotách a vyšších rychlostech, ale udržují povlečení a deku v dobrém stavu.

Sušení

Rovnoměrné sušení

Sušení povlečení a dek je velmi důležité, protože vlhkost může vést k roztočům a plísním. Proto musíme zajistit rovnoměrné sušení. To znamená, že musíme zajistit, aby se povlečení a deky sušily rovnoměrně na všech stranách. Pokud povlečení a deka visí venku nebo na sušáku, musíme je občas otáčet.

Sušení na nižší teplotě

Pokud sušíme v pračce, musíme použít nižší teploty. Povlečení a deky by měly být sušeny na nižší teploty, aby se na nich nedělaly zbytečné záhyby a ani se poškozovaly.

Masážování textilu

Posledním krokem je masážování povlečení a dek. To znamená, že po sušení povlečení a deky lehce prohmatáme a rozprostřeme prsty. Tento proces udrží povlečení a deky v dobrém stavu a zamezí vzniku záhybů.

Závěr

Vyprání povlečení a dek není tak těžké, jak se na první pohled zdá. Stačí se držet několika jednoduchých pravidel a můžeme si užít čistou a voňavou postel. Pokud se naučíte, jak správně vyprat, ušetříte si čas a peníze, které by jste jinak museli utratit za nové povlečení a deky.

Podobné příspěvky