Jak umýt motorku: Tipy a triky

V této době, kdy je obliba motorek stále větší, se také zvyšuje počet lidí, kteří se chtějí naučit, jak správně umýt svou motorku. Vyčištěná a upravená motorka vypadá nejen lépe, ale také delší životnost zaručí. Proto jsme se rozhodli přinést vám několik tipů a triků, které vám pomohou v tom, jak umýt vaši motorku a nezničit ji při prvním pokusu.
Jak umýt motorku: Tipy a triky

Motorka je pro mnoho lidí velmi důležitá součást jejich života. Ať již je to pro zábavu, jako prostředek k cestování nebo pro práci, vždy je důležité udržovat ji v dobrém stavu. Pravidelná údržba motorky přispívá k jejímu plynulému chodu, prodlužuje životnost jednotlivých součástí, a také zlepšuje bezpečnost na silnici. Jeden z prvních kroků při údržbě motorky je její důkladné umytí. V tomto článku se proto budeme věnovat tomu, jak správně umýt motorku a přitom si zachovat její kvalitu.

1. Příprava

Před tím, než se pustíte do mytí motorky, je důležité si připravit veškerý potřebný materiál na jednom místě. Potřebovat budete hadici s proudem teplé vody, mycí houbičku, hadry, šampon na mytí aut a speciální sprej na řetěz. Je také dobré mít k dispozici stojan pro motorku, který vám umožní pracovat bezpečně a efektivně.

2. Umývání

Jakmile je vše připravené, můžete začít s umýváním motorky. Nejprve odstraňte většinu nečistot a prachu hadicí s proudem vody. Poté naneste na motorku čistič, šampon na auta nebo vodou ředitelný přípravek. V případě, že je motorka velice špinavá, můžete použít speciální cílené produkty na odstranění nečistot. Nezapomeňte nanést čistící přípravek i na řetěz a převody, neboť jimi obvykle procházejí celé množství nečistot.

Poté použijte mycí houbičku k důkladnému a šetrnému otírání povrchu. Ujistěte se, že celá motorka je omyta, a to i nejužšími mezery a škvírami (můžete použít také kefku). Pokud je motorka velice špinavá a houbička není dostačující, můžete použít také stěrk. Pokud využijte stěrku, buďte opatrní, aby nedošlo k poškrábání odolných povrchů a nevytvořil se nevzhledný závoj.

3. Opláchnutí

Jakmile je motorka důkladně umytá, je důležité ji opláchnout vodou s teplotou přibližně 30-40 stupňů. Důležité je opláchnout nejen motorku, ale i vodovodní hadici a mycí houbičku. Nezapomeňte důkladně opláchnout i řetěz a převody.

4. Sušení

Po opláchnutí je nutné motorku důkladně osušit, aby se snížilo riziko vzniku koroze. K tomuto účelu můžete použít hadry nebo speciální fén na osušení motorek. Při použití fenu buďte opatrní, aby nedošlo k poškození lakování, a používejte pouze nižší teploty.

5. Péče o řetěz

Nezapomeňte, že v rámci údržby motorky je velmi důležité také odborně pečovat o řetěz. Po každém umytí je nutné nanést sprej na řetězy, který pomáhá odstranit zbytky nečistot a chrání proti korozi. Sprej nanášejte pouze podle doporučení výrobce.

Jak jsme si tedy ukázali, mytí motorky není tak složitou záležitostí, jak by se mohlo zdát. Pokud postupujete správně a vždy používáte kvalitní produkty, máte zajištěno, že vaše motorka bude stále v dobrém stavu a poskytne vám maximum výkonu a zážitků.

Podobné příspěvky