Jak umýt obličej psa doma: Postup krok za krokem

Chystáte se umýt obličej vašeho psa, ale nevíte, jak na to? Žádný strach! V tomto článku vám popíšeme postup krok za krokem, jak správně umýt obličej vašeho čtyřnohého miláčka doma. Sledujte následující kroky a váš pes nebude mít jen čistý, ale také zdravý a krásný obličej.
Jak umýt obličej psa doma: Postup krok za krokem

Pes je nejen zvíře ale i součást rodiny, která nám dává lásku a oddanost. Proto je nutné pečovat o naše domácí mazlíčky a pravidelně je starat se o jejich hygienu. Jedním z kroků při péči o psa je i správné umytí obličeje. V tomto článku si ukážeme jak na to postupovat správně a nějaké tipy, jak usnadnit tuto činnost.

Připraveni na mytí

Před tím, než začnete mýt obličej psa, je důležité se dobře připravit. Připravte si ručník, speciální šampon a kartáč na vlasy.

Nezapomeňte také na zpevnění vodovodní hadice nebo si dejte do vany velký nádobu s vodou, takže můžete psa mýt snadno. Pokud preferujete sprchu, dávejte pozor, aby se pes nedostal do kontaktu s velkým množstvím vody.

Pokud má váš pes na obličeji dlouhé vlasy, doporučuje se je nejdříve rozčesat. Pokud nechtějí spolupracovat, můžete využít nějakou specializovanou hřebenku.

Postupujte obezřetně

Teď se dostáváme k samotnému postupu mytí obličeje psa. Jakmile máte připravenou hadici nebo vodu, navlhčete pesáka, takže je vlhký po celém obličeji.

Poté nanášejte speciální šampon na vlasy a nechte ho trochu působit. Nepoužívejte však příliš mnoho šamponu, protože ho bude obtížné zmyt větším množstvím vody.

Když je šampon dostatečně působil, pečlivě ho opláchněte. Dbejte na to aby jste vše dobře zmyli a nezůstaly žádné zbytky šamponu.

Můžete také dezinfikovat obličej psa pomocí bylinných výluhů, různých gélů či dezinfekčních utěrek a tamponů.

Suchý pes a čistý obličej

Jakmile jste skončili s mytím, nechte psa dobře oschnout. Pomůže vám při tom ručník, který jste si připravili na začátku. Samotné sušení necháme na vás, ale je důležité dělat to opatrně a jemně abychom se vyhnuli otřepůvání vlasy.

Když je pes zcela suchý, je důležité jej očistit na obličeji. Můžete použít speciální kosmetiku, která udrží vlasy čisté a zářivé. Pokud má váš pes sklon k alergiím, nechte vlasy oschnout přirozeně a následně je rozčešte kartáčem, který je vhodný pro jemné vlasy.

Tipy pro úspěšné mytí

Pokud si nejste jistí, jak na to, následujte tyto tipy. Mýtí obličeje psa je sice snadná záležitost, ale správně ji provést může být někdy těžší.

– Pokud máte doma malého psa, můžete jej umýt i v umyvadle. Velcí psi se většinou umývají venku nebo v samostatných sprchách.

– Pokud se váš pes divoce brání mytí, můžete využít speciálního fixačního postroje, který může pomoci zabránit těmto eskapádám.

– Pokud má pes sklon k podráždění a alergiím, používejte šampony vhodné právě pro něj. Pokud jste nesprávně vybrali, mohou vám v terapii poradit veterináři.

– Po osušení pečlivě ošetřete vlasy a kožičku psa, jelikož jeho obličej je velmi citlivý a náchylný na podráždění.

Závěrem

Mýtí obličeje psa doma není žádnou raketovou vědou, ale vyžaduje nějakou práci a soustředění. Pokud postupujete dle návodu, budete mít spokojeného psa i čistý obličej.

Nenechte to však jen na jednou nebo dvou měsíčně, protože odcházíci zkažené vlasy, pláčoucí oči ale i problémy s možnými kožními chorobami. Dobrá péče je nutná pro zdraví vašeho psa.

Podobné příspěvky