Jak správně vyprat mop O Cedar?

Každý z nás se již setkal s tím, že po umytí sklenice zůstaly na ní nepříjemné skvrny nebo stopy. Tato situace není příjemná a může nás stát spoustu času a energie. Proto se dnes podíváme na to, jak efektivně umýt sklenice a zamezit tak vzniku těchto nepříjemností.

Jak umýt sklenice a nezanechat na nich stopy

Sklenice jsou jedním z nejčastějších předmětů v každé domácnosti. Používáme je denně k pití vody, džusů, čaje, kávy a dalších nápojů. Avšak, jakmile sklenici vyprázdníme, často ji jen opláchneme vodou a necháme ji usušit. Výsledkem jsou často skvrny, otisky prstů a šmouhy, které na sklenicích zůstanou. V tomto článku se dozvíte, jak si sklenice správně umýt a nezanechat na nich stopy.

1. Použijte teplou vodu
Při mytí sklenice je důležité použít teplou vodu. Teplá voda pomáhá rozpustit usazeniny a usnadní vám tak čištění sklenice. Pokud použijete studenou vodu na mytí sklenic, může se stát, že skvrny a otisky prstů se na sklenici doslova navysílají.

2. Použijte čisticí prostředek na sklo
Pro správné mytí skel je důležité použít čisticí prostředek na sklo. Na trhu najdete mnoho různých typů čistících prostředků na sklo, které je vhodné použít při mytí sklenic. V obchodech s drogerií a potřebami pro domácnost je dobré si vybrat přípravek, který má pH neutrální nebo blízké tomuto pH. To znamená, že daný prostředek nebude mít na sklo agresivní účinky a nezpůsobí jeho poškození. Prostředek na sklo jednoduše naneste na sklenici a pečlivě jí vymýtáte.

3. Použijte stěrku nebo čistou utěrku na sklo
Při mytí sklenic používejte stěrku nebo čistou utěrku určenou na sklo. Pokud použijete obyčejnou kuchyňskou houbu, může se stát, že skelné plochy poškrábete a na nich zůstanou mikroskopické zářezy, ve kterých se bude hromadit špína a nečistoty. Proto se doporučuje použít speciální utěrky na sklo.

4. Správné sušení sklenic
Při sušení sklenic byste nikdy neměli použít utěrku z bavlny nebo jiné látky, která nechává vlákna. Vlákna se mohou přilepit k povrchu sklenic a zanechat na nich nevzhledné šmouhy. Ideální je používat papírové utěrky nebo hadříky ze speciální mikrovlákenné tkaniny, které jsou pro sušení sklenic vhodné.

5. Nechte sklenici vyschnout
Pokud není nutné sklenici ihned použít, nechte ji raději vyschnout na vzduchu. Pokud máte možnost, uložte sklenici na sušicí podložku. Tak se na ní neuchytí žádné mikročástice, které by se mohly dostat z utěrky.

Následující tipy pro mytí sklenic by vám mohly také pomoci, abyste na nich nezanechali stopy.

6. Nemyjte sklenice v myčce na nádobí
I když jsou moderní myčky velmi čisté a šetrné k nádobí, mytí sklenic v myčce se nedoporučuje. V myčce se sklenice mohou navzájem poškrábat a také se na nich mohou objevit nežádoucí stopy od mycích tablet.

7. Neumývejte nádobí mezi jídly
Sklenice i další nádobí by se měly umývat ihned po použití. Pokud to nemůžete učinit, může se na sklech usadit špína a bude pro vás těžší je později vyčistit.

8. Pravidelně měňte utěrky
Staré a znečištěné utěrky mohou na sklech zanechávat nečistoty. Proto je důležité mít vždy po ruce čisté utěrky na mytí sklenic.

S těmito tipy na mytí sklenic byste si již měli být jistí, jak na to. Nyní můžete bez obav nastavit čisté sklenice i vedle sebe a nechat je třpytit se. Snad se vám tento článek obšťastnil a pomohl vám se správným mytím sklenic.

Podobné příspěvky