Jak spustit vysokotlaký čistič Simpson - návod krok za krokem

Jak umýt vlasy na panenkách: průvodce pro dokonalou péči o hřívky a copánky je kniha, která se zaměřuje na úpravu vlasů u panenek. Tento průvodce je určen hlavně pro dívky, které milují své panenky a rády se o ně starají jako o skutečné osoby. Autor tuto knihu napsal proto, aby tyto malé dívky naučil, jak správně umývat a upravovat vlasy na svých panenkách, aby vypadaly co nejlépe. Kniha obsahuje mnoho tipů a triků, jak dosáhnout rovných copů nebo kadeřavých vln na panenkách, stejně jako rady, jak správně používat kosmetické pomůcky, aby vlasy panenek byly co nejkrásnější.

Jak umýt vlasy na panenkách: průvodce pro dokonalou péči o hřívky a copánky

Panenky jsou neodmyslitelnou součástí dětství. Jsou to naši první kamarádi, se kterými si hrajeme, ať už jsou to panenky Barbie, či jiné značky. Panenky se ale po čase mohou začít špinět a jejich vlasy ztratí svou krásu. Jak správně umýt vlasy na panenkách a jakou péči jim věnovat, aby zůstaly krásné a zdravé, se dozvíte v tomto průvodci.

Příprava na mytí vlasů

Než začnete vlasy na panenkách umývat, je třeba se na to správně připravit. Nejdůležitější je mít k dispozici misku či umyvadlo s teplou vodou, malé množství šamponu a hebký kartáč nebo hřeben na vlasy.

Krok 1: Rozčesání vlasů

Než začnete vlasy umývat, nejprve je třeba je důkladně rozčesat. Pokud vlasy nejsou rozčesány, mohou se zamotat a bude těžší je vykartáčovat po umytí. Pokud použijete hřeben s jemnými zuby, můžete být jistí, že rozčešete i ty nejjemnější vlasy.

Krok 2: Namočení vlasů

Dále panenkové vlasy namočte. Buďto celou panenku nechte na chvíli vyskočit do vody, nebo si vlasovou část ponořte do misky či umyvadla s teplou vodou. Pokud máte rádi vůni, můžete do vody přidat i pár kapek esenciálního oleje.

Krok 3: Použití šamponu

Teď je na řadě šampon. Nalijte si trochu šamponu do dlaně a jemně masírujte vlasy. Šampon aplikujte od kořínků k vlasovým konečkům a dobře vymyjte všechny zbytky špíny z vlasů. Při výběru šamponu volte spíše jemnější, aby vlasy nebyly po umytí příliš vysušené.

Krok 4: Opláchnutí vlasů

Vlasy opláchněte pod teplou tekoucí vodou. Dbejte na to, aby jste masírováním velmi vydatně odstranili šampon z vlasů. V opačném případě se bude šampon vlasů lepit a také bude mnohem těžší je vykartáčovat.

Krok 5: Použití kondicionéru

Pokud chcete, aby vlasy na panenkách zůstaly dlouho krásné a lesklé, přidejte do postupu použití kondicionéru. Nalijte si trochu kondicionéru do dlaně a naneste ho na vlasy. Jemně vmasírujte do celé vlasové délky a nechte na pár minut působit. Poté opláchněte pod tekoucí vodou.

Krok 6: Sušení vlasů

Po důkladném opskobení panenských vlasů svým šamponem a kondicionérem hřebenem, vysušte je na vzduchu. Problémem však může být, že hřívky nebudou suché dřív, než se na nich objeví plesnivý výtrus.

Pokud máte horkovzdušnou pistoli, stačí je takovým způsobem animovat několik obrázků a jsou opět krásné a hladké.

Jak udržovat krásu vlasů na panenkách

Po správném umytí a sušení vlasů je třeba i nadále věnovat jim adekvátní péči, aby zůstaly krásné a zdravé. Zde je několik triků, které můžete využít při péči o vlasy na vaší panence:

• Použijte speciální sprej na styling panenských vlasů. Tento sprej vlasy ochrání a bude je krásně provádět po celou dobu svého „života“.
• Nepoužívejte vysoušeč vlasů na panenkové vlasy. Vysoké teploty by je mohly poškodit a po čase je mohou začít tvořit uzly. Lepší bude nechte je vyschnout na vzduchu.
• Pokud se vám vlasy na panence zamotají, nepoužívejte k jejich rozplétání silové prostředky. Namísto toho použijte jemný hřeben s jemnými zuby.
• Pokud potřebujete svléknout nebo nasadit panenkový outfit, vždy nejdříve důkladně rozčešte panenkové vlasy. Méně se pak budou zamotávat a budou snadnější k vykartáčování.

Shrnutí

Umýt vlasy na panenkách může být snadné a zábavné, pokud to uděláte správně. Dbejte na to, aby byly vlasy celé vysušeny, a používejte jemné hřebeny s jemnými zuby. Není důležité, jakou panenku máte. Materiál může být jiný a postup mu bude muset odpovídat. Nechte si vyhovující postup a ukažte na svých panenkách ještě větší péči než dřív.

Podobné příspěvky