Jak připojit vysokotlaký čistič k elektřině

V mytí vlasů se nám většinou vybaví koupelna a umyvadlo, ale co když je někdo nemocný a nemůže vstát z postele? V takovém případě může být potřeba umýt mu nebo jí vlasy v posteli. Jak na to správně přistoupit a co si připravit? O tom pojednává náš článek „Jak umýt vlasy někomu v posteli“.

Jak umýt vlasy někomu v posteli v 5 krocích

Většina z nás si umývá vlasy samostatně v koupelně, ale někdy se ocitnete v situaci, kdy potřebujete umýt vlasy někomu v posteli. Může to být starší osoba, nemocný nebo zraněný člověk, nebo někdo, kdo není schopen vstát z postele po operaci nebo jiné lékařské proceduře. Pokud se s tím nikdy nesetkáte, může to být stresující a zdlouhavá záležitost, avšak následující 5 kroků Vám pomůže tento proces usnadnit.

Krok 1: Připravte veškeré potřebné věci

Umytí vlasů v posteli vyžaduje více než běžné umytí, proto musíte být připraveni s náležitým vybavením. Než začnete umývat vlasy, musíte připravit několik věcí. Nejdůležitější jsou:

  • Plastový nádobu
  • Potřeby ke česání
  • Župany
  • Měkké ručníky
  • Čistou vodu
  • Speciální šampon a kondicionér, pokud jsou potřeba

Všechny tyto věci by měly být k dispozici na jednom místě a připraveny pro použití. To usnadní proces a zajistí, že budete schopni umýt vlasy bez jakýchkoli problémů.

Krok 2: Kryjte prostěradlem postel

Než začnete mytí vlasů, musíte postel pokrýt prostěradlem, aby se postel nepoškodila. To zajistí, že postel zůstane čistá a suchá během mytí vlasů. Pokud to chcete udělat snadno, najděte nějaké staré prostěradlo nebo ručník a položte ho na postel. Tím se zajistí, že se na postele neobjeví žádná voda nebo šamponová pěna.

Krok 3: Pomocí kanystry rozložte vodu po vlasech

Před vlastním mytím vlasů, je třeba, aby byly navlhčené. Na této fázi použijte kanystr k nastříkání vody po hlavě. Postupujte opatrně a rovnoměrně vyměřená voda by se měla rovnoměrně rozložit v celé hlavě osoby. K tomu použijte měkké ručníky a ujistěte se, že vaše klienta má sucho okolo uší před pokračováním.

Krok 4: Naneste šampon a masírujte vlasy

Po navlhčení vlasů naneste na prsty šampon a jemně ho vmasírujte do vlasů a na pokožku hlavy. Pokud osoba trpí bolestmi nebo nedokáže sedět na posteli, položte ji na bok a nechte šampon působit po dobu několika minut. Poté začněte pomalu vlasy vyplachovat vodou z kanystru.

Krok 5: Použijte kondicionér (opcionálně)

Pokud je to žádoucí nebo potřebné, může být na vlasy nanášen kondicionér. Poté, co je kondicionér aplikován na vlasy, vymyjte jej vodou. Je dobré si vlasy dvakrát vypláchnout, aby byly plně čisté.

Závěrečná myšlenka

Umytí vlasů někomu v posteli může být požadavkem z různých důvodů. Bez ohledu na důvod, snadno se to dá provést s tímto stručným návodem. Když budete mít správné vybavení a podle uvedených kroků, budete schopni umývat vlasy s potřebnou péčí a snadno se budete postavit před jakoukoli výzvu.

Podobné příspěvky