Jak správně prát North Face parku

Doma vyrobený prášek na praní je nejen ekologický a šetrnější k Vašim šatům, ale také úsporný a jednoduchý k výrobě. Pokud Vás zajímá, jak vyrobit vlastní prášek na praní a chcete se dozvědět více o nejlepších ingrediencích, postupech a trikách, pak je tento článek pro Vás. Sledujte nás a připravte si skvělý a účinný domácí prášek na praní!
Jak vyrobit vlastní prášek na praní?

Kdykoliv pracujete s oblečením a tkaninami, praní je věc, kterou nemůžete ignorovat. Vybrat si správný prášek na praní může být složité, protože na trhu existuje mnoho možností. Nicméně, co kdybychom vám řekli, že si můžete vyrobit vlastní prášek na praní? Čtěte dále a dozvíte se, jak můžete udělat svůj vlastní přírodní prášek na praní.

Začneme s potřebami

Co budete potřebovat:

– Soda bikarbona (1 šálek)
– Kyselina citronová (½ šálku)
– Kastilské mýdlo (1 šálek, strouhané)
– Jiné přísady, jako jsou éterické oleje, soli nebo borax (v případě potřeby)

Jak začít?

1. Soda bikarbona

Soda bikarbona, také známá jako jedlá soda, je všestranná složka, kterou najdete v každé kuchyni. Soda bikarbona má řadu vlastností, které ji činí skvělou pro domácí úpravy, ale že se používá také jako přísada v kosmetice.

Pro prášek na praní byste měli použít 1 šálek sody bikarbony a nalijte ji do větší nádoby. Soda bikarbona pomáhá odstraňovat nečistoty z tkanin a také změkčuje vodu. To znamená, že vaše prádlo bude méně tvrdé a lépe se mu bude pracovat.

2. Kyselina citronová

Kyselina citronová je přírodní kyselina, kterou můžete najít v citrusových plodech, jako jsou například citrony a pomeranče. Na rozdíl od obyčejných pracích prášků, kyselina citronová neobsahuje žádné syntetické látky. V případě přírodního prostředí může být kyselina citronová skvělou alternativou k běžným pracím práškům.

Pro výrobu přírodního prášku na praní z kyseliny citronové budete potřebovat ½ šálku této látky. Kyselina citronová se používá jako změkčovadlo a vybělující prostředek, což znamená, že vaše prádlo bude měkké a bílé.

3. Kastilské mýdlo

Kastilské mýdlo je nejstarší druh mýdla, které se dělá pouze z olivového oleje. Mýdlo má mnoho vlastností, které ho činí ideálním pro domácí úpravy. V případě výroby přírodního prášku na praní budete potřebovat 1 šálek strouhaného kastilského mýdla.

Kastilské mýdlo se používá jako čistič, takže vaše prádlo bude mít příjemnou vůni a bude čisté. Pokud chcete přidat trochu vůně, můžete do prášku přidat některé éterické oleje.

Výroba přírodního prášku na praní

Nyní, když máte všechny ingredience a víte, k čemu se používají, můžete přejít k tomu, jak je smíchat a vytvořit svůj vlastní přírodní prášek na praní.

1. Dávkování

Abyste správně dávkovali svůj přírodní prášek na praní, měli byste používat 2 polévkové lžíce tohoto prášku na jednu nádobu s prádlem o váze 4,5 kg.

2. Smíchání ingrediencí

Nalijte sodu bikarbonu, kastilské mýdlo a kyselinu citronovou do větší nádoby. Pečlivě promíchejte, aby se všechny ingredience důkladně propojily.

3. Uložení

Před použitím svého nového přírodního prášku na praní byste měli tuto směs uložit na suchém a temném místě. Ujistěte se, že máte k dispozici uzavíratelnou nádobu nebo jiné vhodné uložiště, abyste zabránili vlhkosti a vystavení pachu.

4. Použití

Při použití přírodního prášku na praní postupujte stejně jako u běžného prášku na praní. Pokud používáte studenou vodu, můžete přidat k prášku na praní půl šálku jedlých solí, abyste pomohli rozpustit všechny ingredience.

Přírodní přísady, jako jsou éterické oleje, mohou být přidány k vašemu prášku na praní, aby dodaly vůni nebo aby poskytly další funkční vlastnosti. Například, pokud máte problémy s nápadem na místech, můžete přidat borax nebo hydrogenový peroxid, abyste pomohli odstranit skvrny.

Závěr

Můžete vyrobit vlastní přírodní prášek na praní poměrně snadno. Využívání přírodních ingrediencí má mnoho výhod. Je to levné, přirozené a přátelské k životnímu prostředí. Tato volba také odstraňuje rizika pro vaše zdraví, oproti běžným pracím práškům.

Vyzkoušejte si tento nápad a uvidíte, kam se vaše představivost dostane! Mnoho lidí se inspirovalo a vyrobilo si svůj vlastní přírodní prášek na praní a zjistili, že funguje lépe než jejich dřívější volba. Přeji vám hodně štěstí i zábavy při výrobě svého vlastního přírodního prášku na praní!

Podobné příspěvky