Jak odstranit krevní skvrny - účinné tipy a triky

Vlastnění dřevěného stolu je skvělou volbou, ale s sebou nese i určité povinnosti, jako pravidelnou údržbu a čištění. Pokud toužíte po tom, aby váš stůl vypadal vždy krásně a byl v perfektním stavu, pak jste na správném místě. V tomto článku najdete snadné tipy a triky, jak správně čistit dřevěný stůl a zachovat jeho krásu a lesk i po mnoha letech používání.

Jak čistit dřevěný stůl: Snadné tipy a triky

Dřevěné stoly jsou krásné, elegantní a přinášejí do místnosti přírodní teplo. Pro mnoho lidí je jejich dřevěný stůl centrem domova. Ale stejně jako všechny jiné předměty v domě, i dřevěný stůl potřebuje pravidelnou údržbu, aby zůstal v dobrém stavu a udržel svou krásu. V tomto článku vám přinášíme snadné tipy a triky, jak čistit dřevěný stůl, aby vypadal jako nový.

1. Odstraňování skvrn

Dřevěné stoly jsou velmi náchylné na skvrny. Pokud zjistíte skvrnu na svém stolu, neváhejte a okamžitě ji odstraňte. Pokud se skvrna dostane do dřeva, může být velmi obtížné ji odstranit. Hned, jak skvrnu uvidíte, vyčistěte ji suchým hadříkem nebo papírovou utěrkou.

Pokud se jedná o mastné skvrny, můžete použít saponátovou vodu. Dejte pozor, abyste na stole nezanechali vodu. Také není doporučeno používat tvrdé čisticí prostředky jako jsou kyseliny a rozpouštědla. Pokud se setkáte s rezavými skvrnami, zkuste je odstranit citronovou šťávou a sůlí.

2. Pravidelné vytírání a leštění

Pravidelné vytírání a leštění dřevěného stolu je nezbytné pro jeho dlouhodobou ochranu. Důležité při čištění stolu je použít měkký hadřík a místo tvrdých houbiček, které by mohly poškrábat povrch stolu. Také byste měli použít čisticí prostředky, které neobsahují silné chemické látky.

Nejlepší způsob, jak dřevěný stůl vyčistit je míchat vodu a octovou esenci v poměru 1:1. Tuto směs aplikujte na stůl jemným hadrem a potom stůl vyleštěte čistým hadrem nebo papírovou utěrkou. Pokud chcete, aby váš stůl vypadal skvěle, doporučuje se použít malé množství nábytkového vosku na konci vyleštění.

3. Unikání tekutin

Jedním z nejčastějších problémů spojených s dřevěnými stoly jsou skvrny z tekutin, jako jsou nápoje nebo květinové vody. Aby se takové skvrny na vašem stole neobjevily, použijte vodoznakovou podložku pod věcmi, jako jsou květiny a nápoje.

Pokud se náhodou nějaká tekutina dostane na stůl, ihned ji je třeba osušit suchým hadříkem a poté čistou vodou. Pokud se skvrna stále drží, použijte směs octu a vody (v poměru 1:1). Po aplikaci této směsi na skvrnu, již neočekávejte úžasný výsledek, drsnější skvrny jsou potřeba odstranit speciálními čističi.

4. Ostré předměty

Pokud na vašem dřevěném stole řežete potraviny nebo používáte ostré předměty, jako jsou nože nebo nářadí, mohou se na něm objevit hluboké ryhy, které jsou velmi obtížné odstranit. Aby ste se nedostali do problému, používejte při krájení na stole speciální podložky a nepoužívejte ostré předměty příliš silně.

Pokud se na vašem dřevěném stole již objevily hluboké ryhy, použijte brousek. Ostré hrany brousku by měly být vedeny podél ryhy a krok po kraji brousku by měl být lehce zvětšen dokud nezmizí ryha. Pokud Ryhu nelze odstranit brouskem, kontaktujte odborníka.

5. Prevence

Protože prevence vždycky představuje nejlepší léčbu, je nezbytné udržovat dřevěný stůl pravidelně čistý a vysušený. Vyvarujte se drsných houbiček, chemických čistidel a zašpinění na a pod stolem.

Zlepšete stůl použitím plátnových ubrusů. Ty zajistí, že se na stůl nedostanou náhodné skvrny a taky chrání povrch a zpomalují jeho opotřebení.

Závěr

Čištění dřevěného stolu není o nic složitéjšího, než čištění jiných kusů nábytku. Používejte měkké houbičky a čistící prostředky bez chemikálií. Čišíte-li ho pravidelně a zachováte možnost oddělit povrch stolu s podložkou, bude to vaší dřevěnou desku chránit a dodat jí krásný lesk, který vám každý hned závidět.

Podobné příspěvky