Jak čistit polyesterové textilie a odstranit skvrny

Váš trouba má skla, která umožňují sledovat proces vaření, ale co dělat, když se skla začnou špinět a usazovat se na nich mastné skvrny a zbytky jídla? Řešením je pravidelná údržba a čištění skel mezi dveřmi trouby. V tomto článku vám přineseme několik tipů, jak čistit skla na Troubě mezi skly.

Jak čistit dveře trouby mezi skly

Čištění dveří trouby mezi skly není snadnou úlohou, jelikož je potřeba dobře se dostat do mezer mezi skly. Nicméně, pravidelné čištění je důležité pro zachování hygieny a výkonu vaší trouby. Následující návod vám ukáže, jak efektivně vyčistit dveře trouby mezi skly.

Příprava

Než začnete čistit dveře trouby mezi skly, ujistěte se, že je trouba vypnutá a zcela ochladla. Potřeby budete mít následující: hadřík, miska, nádobí s vodou, saponát.

Krok 1: Separace víka dveří

Prvním krokem je oddělit víko dveří. Každá trouba je jiná, ale většina dveří troub má páčku nebo zámek, kterým se dá víko odstranit. Před odstraněním vložte do misky nádobí s vodou, abyste udrželi čistotu a kontrolu nad zbytky skla.

Krok 2: Vyjmutí skel

Nyní musíte vyjmout skla. Skla jsou křehká a musíte se s nimi zacházet opatrně. Nejlepší způsob, jak je odstranit, je delikátně je vykloubit z rámu viditelné strany dveří a vyjmout je z rámu z druhé strany.

Krok 3: Čištění skel

Teď se dostáváme k čistění samotných skel. Do misky s vodou přidejte saponát. Vložte hadřík do roztoku a otřete skla. Pokud jsou na sklech stále jakékoliv zbytky, použijte houbu a pečlivě je vyčistěte. Vycpujte dveře ručníkem a pečlivě otřete skla.

Krok 4: Čištění rámu dveří

Dveře trubou mají rámy, které musíte také vyčistit. Do misky s vodou přidejte opět saponát a otřete rámy hadříkem. Pokud na rámech jsou stále jakékoliv zbytky, použijte houbu a pečlivě je vyčistěte. Vycpujte dveře ručníkem a pečlivě otřete rámy.

Krok 5: Opětovné vložení skel a víka dveří

Ujistěte se, že skla jsou zcela suchá, než je vložíte zpět do rámu dveří. Zapomeňte na vyklápěcí držáky skel, umístěte je zpět do správných pozic a opatrně je vložte do rámu dveří. Dejte pozor, aby skla do rámu nezaklapla příliš rychle a nepraskla. Po vložení skel můžete znovu umístit víko dveří tak, aby bylo zcela zavřené.

Závěr

Čištění dveří trouby mezi skly není tak těžké, jak si mnozí myslí. Stačí dodržovat výše uvedené kroky a můžete udržet hygienu a dobrý výkon vaší trouby. Doporučuje se provádět čištění alespoň jednou měsíčně.

Podobné příspěvky