Jak správně čistit travertinovou dlažbu: nejjednodušší postup

V létě neodmyslitelně patří kuchání na grilu. Ať už se jedná o vlastní zahradní party nebo rodinnou oslavu, grilování je skvělou příležitostí k posezení s přáteli a užít si chutnou a zdravou stravu. Nicméně, každý, kdo griloval, ví, že čištění je neodmyslitelnou součástí celého procesu. Proto jsme pro vás připravili několik tipů a triků na to, jak správně a snadno vyčistit svůj gril. Pokud tedy chcete, aby váš gril zůstal vždy čistý a připraven na další grilování, určitě si tento článek nenechte ujít.
Jak čistit gril – tipy a triky

Grilování je pro mnoho lidí nejen oblíbenou zábavou, ale také jednou ze základních aktivit během letních měsíců. Všechno však má svou nevýhodu – gril může být po delší době používání velmi znečištěný, což může být jak pro zdraví, tak pro chuť jídla nebezpečné. Proto vás dnes naučíme několik triků a tipů na čištění vašeho grilu.

1. Příprava
Před tím, než se pustíte do čištění grilu, je dobré mít vše připravené. Vezměte si nějakou vhodnou ochranu na ruce (kdybyste se třeba oryli o ostrou hranu), vhodné nářadí na čištění, hadici s vodou, hadřík a nějaký dezinfekční prostředek.

2. Odstranění zbytků žhavících těles
Prvním krokem pří čištění grilu je odstranění zbytků žhavících těles. Pokud má váš gril plynové hořáky, odpojte hadici od propan-butanové láhve a vyjměte žhavící tělesa. Pokud se jedná o uhlíkový gril, nejprve odstraňte popel a zbývající uhlíky.

3. Odstranění zbytků jídla a tuku
Jakmile je z grilu odstraněno všechny zbytky hořáků a uhlíků, je čas odstranit zbytky jídla a tuku. Několikrát projděte vlhkým hadříkem po povrchu grilu a odstraňte zbytky stravy.

4. Čištění grilovacího roštu
Grilovací rošt je jedním z nejdůležitějších částí grilu a na jeho čistotě hodně záleží. Nejprve rošt vyhrabeme (stejným způsobem jak jsme vyhrabovali zbytky žhavících těles) a následně jej omyjeme vodou. Umytý rošt poté osušíme a potřeme olejem, aby se na něm neusazovala zbytková nečistota.

5. Dezinfece
První čtyři kroky jsou sice důležité pro udržení grilu v čistotě, ale stejně tak je důležité dezinfikovat ho. Použijte na dezinfekci speciální prostředek nebo smíchejte vodku s vodou v poměru 1:1 a potom rozprašte na povrch grilu.

6. Skladování
Pokud váš gril neplánujete v blízké době použít, je důležité se o něj postarat i při jeho skladování. Nikdy neodkládejte špinavý gril a udržujte ho na sušším místě. Pokud se jedná o plynový gril, povrch by měl být před skladováním ošetřen olejem proti korozi.

Všechny tyto kroky jsou jak pro udržení vašeho grilu v čistotě, tak i pro vaše zdraví a chuť vašich grilovaných jídel. Pamatujte, gril by měl být čištěn minimálně jednou za sezónu, ale pokud je často používán, měl by být čištěn třeba i každý víkend.

Podobné příspěvky