Jak čistit bílou kůži na sedadlech auta

Pokud máte doma hrnec Le Creuset, určitě víte, že jde o kvalitní a trvanlivý kus, který vydrží mnoho let. Nicméně, jak jiné kuchyňské nádobí, i Le Creuset potřebuje pravidelnou údržbu. V tomto článku se podíváme na to, jak správně čistit hrnec Le Creuset, aby zůstal čistý a krásný i po mnoha použitích.

Jak čistit hrnec Le Creuset?

Hrnec Le Creuset patří mezi ty nejlepší na trhu a jeho cena tomu odpovídá. Pokud si tedy tento drahý hrnec zakoupíte, je velmi důležité se o něj pořádně starat, aby vám co možná nejdéle vydržel. V tomto článku se dozvíte, jak na to.

Kroky pro čištění hrnce Le Creuset

1. Nechte hrnec vychladnout – Pokud jste právě vařili v hrnci Le Creuset, nechte ho nejprve vychladnout na pokojovou teplotu. Pokud do něj nalijete studenou vodu, může se hrnec prasknout.

2. Odstraňte přebytečnou potravinu – Pokud se vám podaří odstranit všechny přebytečné zbytky potravin, budete mít méně práce s následným čištěním. Pokud se vám něco připálilo, nechte hrnec namočený s trochou sody na několik hodin.

3. Vyčistěte hrnec teplou vodou a mýdlem – Všechny hrnce Le Creuset jsou pokryté vrstvou smaltu, který by měl chránit hrnec před ošklivými skvrnami a znečištěním. Pokud jste si ale jisti, že je nutné použít mýdlo, zvolte neutrální prostředek a nechte ho v hrnci působit jen krátkou dobu.

4. Nepoužívejte drsnou houbu – Pokud použijete drsnou houbu, můžete poškrábat vrstvu smaltu a tím hrnec poškodit. Zvolte raději jemnou houbu nebo kartáček.

5. Použijte citron – Pokud se v hrnci Le Creuset udrží nějaké špíny, můžete použít citron. Opravdu ho pořádně protlačte do hrnce, nechte působit a poté opláchněte tekoucí vodou.

6. Odstraňte zbytky mýdla – Pamatujte na to, že záměrně nemyjte hrnec moc mýdlem, takže si dejte pozor, abyste odstranili všechny zbytky. Můžete hrnec třeba i naklonit, aby se voda snáz odtekla.

7. Vysušte hrnec – Abyste zabránili možnosti, že by se v hrnci začaly tvořit bakterie, je důležité hrnec po každém použití pořádně vysušit. Nikdy ho nechte vysychat na vzduchu, ale raději ho ustavte na křehkou utěrku.

Závěr

To je vše, co potřebujete vědět, abyste hrnec Le Creuset správně využívali a udrželi. Pokud dodržíte tyto jednoduché kroky, váš hrnec vám bude sloužit dlouhou dobu a každé vaření s ním bude zase o kousek lepší.

Podobné příspěvky