Jak čistit větrák

V dnešní době jsou klávesnice pro mnoho lidí nepostradatelným nástrojem při práci i zábavě. Bohužel se však stávají i místem, kde se hromadí nečistoty a bakterie, což může mít negativní vliv na zdraví uživatele. Proto je důležité pravidelně čistit klávesy na klávesnici. V následujícím článku se dozvíte, jak na to.

Jak čistit klávesy na klávesnici

Klávesnice je dnes neodmyslitelnou součástí mnoha pracovních a domácích PC. Jakmile ji ovšem začnete používat, v průběhu času se na klávesách hromadí prach, nečistoty a bakterie. Proto je důležité pravidelně čistit klávesy na klávesnici.

Co je nutné k čištění klávesnic?

Před tím, než začnete s čištěním klávesnice, měli byste mít připraveno následující:

– Čistící roztok (alkohol anebo speciální čistič klávesnic)
– Měkký hadřík
– Kabelová svorka na uchycení klávesnice

Jaké jsou postupy při čištění klávesnic?

Existuje několik postupů, jak vyčistit klávesy na klávesnici:

1. Použití čističe klávesnic

Speciální čističe klávesnic jsou k dostání v mnohých obchodech. Stačí aplikovat čistič na měkký hadřík a jemně otírat klávesy. Zbytky čističe potom setřete suchým hadříkem. Všechny prachové částice a nečistoty by měly být úspěšně odstraněny.

2. Použití alkoholu

Pro vyčištění kláves můžete též použít destilovaný alkohol, který zbaví klávesy i bakterií. Omyjte hadřík v alkoholu a jemně otřete klávesy. Poté klávesnici nechte uschnout a zkuste na ní psát, zda vše funguje, jak má.

3. Kabel spona a umyvadlo

Další možností, jak vyčistit klávesy na klávesnici, je pomocí kabelové spony a umyvadla. Odpojte klávesnici od počítače a vyjměte klávesy, které si důkladně očistíte ve vodě. Dejte pozor, ať klávesy neztratíte a po vyčištění nezapomenete je vrátit zpět.

Tipy a upozornění při čištění klávesnic

Při čištění klávesnice je potřeba dávat pozor na to, abyste nedopustili poškození kláves. Zároveň byste neměli používat hrubý hadřík, který by mohl klávesy poškrábat. Dbejte na to, abyste s klávesnicí nakládali opatrně.

V neposlední řadě, pravidelně čistěte klávesy na klávesnici, aby se na nich neusadily přebytečné nečistoty, které mohou negativně ovlivnit její funkčnost.

Závěr

Jak jste si mohli přečíst, je důležité pravidelně čistit klávesy na klávesnici. Existuje několik postupů, jak to lze udělat. Všem přístupům je společným jmenovatelem to, že jsou jednoduché a zvládne je každý. Pokud budete postupovat podle těchto pokynů, budete moci používat svou klávesnici bez obav, že ukládá nečistoty nebo bakterie.

Podobné příspěvky