Jak čistit diamantové prsteny a vrátit jim zářivost?

Litinové pánve jsou skvělým pomocníkem při grilování. Nejenže dokážou snadno uchovat teplo a zaručit tak dokonale upečené jídlo, ale také jsou odolné a trvanlivé. Avšak stejně jako jakýkoli jiný nádobí, litinové pánve musí být pečlivě udržovány, aby zůstaly v dobrém stavu. V této příručce se dozvíte, jak čistit litinovou pánvi na grilování, a jak se o ni správně starat, aby vám sloužila co nejdéle.

Jak čistit litinovou pánvi na grilování?

Litinová pánvička na grilování je skvělý pomocník při přípravě mas a zeleniny. Pokud ji správně udržujete, slouží vám po mnoho let. Jak ale zvládnout její čištění, aby zůstala dlouhodobě funkční a hygienická? V tomto článku se dozvíte praktické tipy na čištění litinové pánve na grilování.

Co potřebujete k čištění litinové pánve na grilování?

Pro účinné čištění litinové pánve na grilování potřebujete několik věcí. První na řadě je houbička nebo kartáček na nádobí. Dále budete potřebovat prostředek na čištění, ideálně s obsahem citronové kyseliny. Pokud litinovou pánvičku používáte pravidelně, stojí za to investovat do speciálního prostředku na litinové pánve.

Krok za krokem: Jak čistit litinovou pánvi na grilování?

1. Nejprve nechte litinovou pánví vychladnout po grilování. Nekládejte ji rovnou pod vodu, protože by mohla prasknout.

2. Odstraňte zbytky jídla z pánve pomocí houbičky nebo kartáčku na nádobí. Nejdůležitější je, aby se vám podařilo odstranit všechny zbytky, které by mohly začít plesnivět nebo způsobit nepříjemný zápach.

3. Nalijte do pánve teplou vodu, případně přidejte trochu prostředku na čištění. Ideálně byste měli použít prostředek s obsahem citronové kyseliny, který pomáhá odstraňovat zbytky jídla a usazeniny z povrchu pánve.

4. Rovnoměrně rozetřete prostředek po celé ploše pánve a nechte ho působit po dobu určenou na obalu.

5. Poté pánvičku opláchněte pod tekoucí vodou a důkladně osušte utěrkou. Nezapomeňte důkladně osušit i dno a okraje pánve, aby se na nich nezačala tvořit vlhkost.

6. Pokud se na pánvi tvoří silné usazeniny nebo staré zbytky jídla, můžete použít speciální abrazivní čistič pro litinové pánve. Abrazivní čistič není vhodný pro každodenní použití, pouze pro silně znečištěné pánve, protože může být příliš drsný na povrchu.

Tipy na udržování litinové pánve na grilování:

– Před použitím litinovou pánvi vždy opláchněte pod tekoucí vodou a osušte utěrkou.

– Nikdy nepoužívejte myčku na nádobí na čištění litinové pánve na grilování.

– Upravně vytírejte pánvičku měkkou houbičkou nebo kartáčkem na nádobí.

– Pokud se na pánvi tvoří rez, můžete ji ošetřit jedlým olejem. Naneste jedlý olej na povrch pánve a nechte ho působit přes noc. Ráno otřete pánve měkkou houbičkou nebo kartáčkem na nádobí.

– Pokud litinovou pánvičku na nějakou dobu nepoužíváte, uchovejte ji v suchém a chladném místě.

Závěr:

Litinová pánvi na grilování jsou skvělý pomocník při přípravě mas a zeleniny. Pokud ji správně udržujete, slouží vám po mnoho let. Během čištění litinové pánve na grilování se snažte být opatrní a nezbytně použijte správné prostředky na čištění. Díky tomu vám vaše litinová pánví na grilování poslouží mnoho let a budete se na ni moci spolehnout.

Podobné příspěvky