Jak čistit popáleniny doma

Vlastněte nerezové pánev od renomované značky All-Clad a nevíte, jak ji správně vyčistit? Nebo se vám již několikrát stalo, že jste na pánvi po připravení jídla nechali zbytky a nyní nevíte, jak s tím naložit? Nezoufejte, v dnešním článku vám poradíme, jak na to! Jak čistit nerezové pánve od All-Clad? Přečtěte si naše tipy a rady, jak udržet vaši pánev v perfektním stavu a využít její potenciál naplno. Rychle a snadno se naučte, jak na čištění vaší All-Clad pánev jako profesionál.

Jak čistit nerezové pánve od All-Clad

Pro každodenní vaření jsou nerezové pánve od All-Clad skvělou volbou. Jsou odolné, snadno se s nimi pracuje a zvládnou kvalitně uvařit jakoukoliv pochoutku. Nicméně, jakmile vaření skončí, zbývá ještě péče o nádobí – jak se tedy nejlépe postarat o vaší novou nerezovou pánev od All-Clad?

1. Likvidujte zbytky jídla a tuků hned po použití

Prvním a zásadním krokem jak udržet vaši pánev v perfektním stavu, je zlikvidovat zbytky jídla a tuků hned po vaření. To sníží riziko připálení a usnadní vám celkovou údržbu pánve. Pro snadné odstranění všech zbytků použijte vlhkou utěrku nebo jemnou houbu.

2. Používejte správné čisticí prostředky

Při údržbě nerezových pánví je důležité používat správné čisticí prostředky. Nejlepší volbou jsou měkké čisticí prostředky na bázi citronové šťávy nebo octa, které jsou šetrné k povrchu pánve. Agresivní čisticí prostředky na bázi chlóru nebo kyseliny jsou naopak příliš silné a mohou poškodit povrch.

3. Vyvarujte se použitím kovových houbiček

Kovové houbičky jsou velmi agresivní a mohou zanechat škrábance na povrchu nerezové pánve. Namísto toho použijte měkkou houbu nebo utěrku. Pokud jsou na pánvi vnější skvrny, můžete použít i kartáček na zuby namočený v čisticím prostředku.

4. Češte povrch pánve do lesku

Abyste udrželi nerezovou pánev v perfektním stavu, můžete ji také čistit do lesku. Vezměte si kousek bavlněné látky a vyleštěte povrch pánve lehkým otíráním směrem od středu ke krajům. Pro dosažení dokonalého výsledku použijte čisticí prostředek na bázi citronové šťávy.

5. Nepoužívejte příliš vysoké teploty

Nerezové pánve od All-Clad jsou navržené pro vaření při středních teplotách. Nepoužívejte tedy příliš vysoké teploty, protože by mohly způsobit deformaci nebo poškození povrchu pánve.

Závěr

Správná údržba nerezové pánve od All-Clad je klíčová pro její dlouhověkost a dokonalé vaření. Likvidujte zbytky jídla a tuků hned po použití, používejte správné čisticí prostředky a vyvarujte se kovových houbiček. Čištění pánve do lesku je dalším způsobem, jak udržet její povrch jako nový. Nezapomeňte také dodržovat doporučené teploty a budete mít svou All-Clad nerezovou pánev v perfektním stavu ještě mnoho let.

Podobné příspěvky