Jak čistit korozi na bateriích hraček

Využívání pračky s víkem na přední straně je v dnešní době velmi běžné, nicméně u takovýchto praček se čištění může stát náročným a komplikovaným úkolem. Pokud vlastníte právě tento typ pračky a čistota je pro vás důležitá, nezbývá než se připravit na trochu práce. V tomto článku se dozvíte, jak správně čistit výklopné víko pračky a udržet tak vaši pračku v dokonalém stavu.

Jak čistit pračku s výklopným víkem?

Každý milovník čistoty a udržování domácích spotřebičů v optimálním stavu zajisté skvěle zná situaci, kdy se v pračce po určité době objevují neestetické skvrny, či dokonce nepříjemný zápach. A právě zde přichází vhod správná údržba, respektive správné čištění pračky, ale málokdo ví, jak čistit pračku s výklopným víkem. A právě na tuto problematiku se zaměříme dnes v tomto článku, kde vám přinášíme praktické rady, jak na to.

Čištění vnějších částí

Nejprve bychom měli začít s čištěním vnější části pračky, tedy s tělem stroje, kde dostáváme nejčastěji do kontaktu s různými skvrnami, otisky prstů, či jinými nečistotami. Na čistotu a zevnějšek tedy mysleme pravidelně.

Při čištění vnější části stroje postačí běžné mycí prostředky, které jsou plně dostupné v každé domácnosti. Pro zvlášť zanesené nebo tuhé špíny pak můžeme použít houbičky s abrazivním efektem, které nám pomohou vyčistit i ty nejtvrdohlavější skvrny. Nedoporučuje se používat prostředky s vysokým obsahem kyselin, nebo velmi agresivní prostředky, které by mohly poškodit nátěr na výklopném víku.

Důležité je, aby se při používání houby nebo jiného abrazivního nástroje nedošlo ke zbytečnému poškrábání či jinému poškození nátěru. Vyčištěnou část stroje bychom měli následně důkladně osušit, aby nedocházelo k usazování nečistot na částečně vlhkém povrchu.

Čištění vnitřních částí

Jakmile máme čistotu z vrchní pohledu, můžeme se pustit do čištění vnitřních částí stroje, které již vyžadují daleko větší péči a citlivější přístup. Nejjednodušším řešením je mít neustále v pračce nádobu s vroucí vodou, protože tak dochází k pravidelnému odstraňování zbytků špíny, či dalších nečistot a nevysychají nám tak látky v pračce.

Pro ty, kdo nemají možnost neustále mít v pračce nádobu s vroucí vodou, doporučujeme pravidelně jednou za měsíc nechat pračku na 90 stupňů prázdný běh bez prádla, kdy tak mohou bakterie a nežádoucí zbytky špíny, které vznikají při praní, dostatečně odplavovat.

Při výraznějším znečištění, nebo zápachu, můžeme do pračky přidat kyselinu citronovou či ocet a spustit běh na 40 stupňů. Tyto prostředky dokonale dezinfikují, odstraňují bakterie a zároveň potlačují nepříjemné zápachy.

Vždy je vhodné při čištění pračky použít jednotlivé programy stroje tak, jak návod k použití uvádí. V tomto ohledu se pračky liší, a tak je důležité při čištění věnovat pozornost i návodu k obsluze, abychom nezničili stroj nedostatečným čištěním.

Jak se o výklopný vík starat?

Posledním krokem při čištění pračky je péče o výklopný vík, který slouží jako průchod do vnitřního prostoru stroje. Ten je nutné pravidelně otírat čistou houbičkou, nebo navlhčeným utěrkem, aby se zde neusazovali bakterie a nepříjemné zápachy.

Doporučuje se také pravidelně mýt dveře odprašovačem, aby se na nich neusazoval prach. U výklopného víku je nejdůležitější důkladné vysušení po každém použití. Pokud by při čištění došlo ke zbytečnému poškození nátěru, doporučuje se oprava u autorizovaného servisu.

Pomocí těchto jednoduchých postupů pomůžeme pračce s výklopným víkem zachovat optimální výkon a funkcionálnost, a to po celou dobu svého životnosti. Základem je pravidelné čištění a údržba, která nám zajistí čisté prádlo a dlouhou životnost našeho stroje.

Podobné příspěvky