Jak čistit klec pro morče - tipy a triky

V dnešní době jsou sedačky nezbytnou součástí každého obývacího pokoje. Polyesterové vlákno se stalo oblíbeným materiálem pro výrobu sedaček díky své odolnosti a dlouhé životnosti. Nicméně, stejně jako u všech ostatních typů sedaček, i u polyesterových vláken může dojít k rozličným skvrnám a nečistotám, které by měly být co nejdříve odstraněny, abyste mohli dlouho užívat krásnou a čistou sedačku. V tomto článku se dozvíte, jak čistit sedačku z polyesterového vlákna a nejen to – také zjistíte, jaké účinné prostředky a metody použít pro odstranění různých druhů nečistot a skvrn.

Jak čistit sedačku z polyesterového vlákna: Čištění sedačky v 5 krocích

Sedačka z polyesterového vlákna se v domácnosti stává často vyhledávaným kusem nábytku. Ať už kvůli jeho designu, pohodlnosti či jednoduchosti údržby. Nicméně, než si takovou sedačku pořídíte, je dobré vědět, jak na ni správně pečovat. V tomto článku vám představíme 5 kroků, jak si vyčistit sedačku z polyesterového vlákna.

Krok 1: Odstranění prachu a nečistot

V prvním kroku se vám doporučuje sedačku pečlivě vysát. Důležité je odstranit prach a drobné nečistoty, které se mohou za mnoho hodin usazení stát problémem. Můžete použít středně silnou hubici a postupovat pomalu a pečlivě. V případě silně znečištěné sedačky vám doporučujeme namíchat teplou vodu s malým množstvím mýdla a hubku potřít roztokem a poté sedačku omýt. Po umytí ji vysušte dle návodu na údržbu.

Krok 2: Použití vodě odolného spreje

Pokud máte strach, že se na sedačku dostanou nečistoty či tekutiny, doporučujeme prostředek, který vám pomůže ochránit poťah. Voděodolný sprej stačí lehce roztřískat na sedačku a nechat uschnout. Tento sprej zajistí, že tekutiny se na sedačku nebudou dostávat a ochrání jí tak i před možnými skvrnami.

Krok 3: Použití speciálního čisticího roztoku

Pokud se dostanou skvrny na sedačku z polyesterového vlákna, použijte speciální čisticí roztok, který je určen právě pro tuto látku. Tyto čisticí prostředky jsou obvykle na bázi neškodných látek, které nemají na poťah sedačky žádné škodlivé účinky.

Krok 4: Údržba potahu sedačky

Pro lepší ochranu sedačky, než se dostanou seznamy a poškrábání potahu, můžete použít přikrývky nebo límce. Můžete použít i speciální ochrannou fólii, která sedačku drží v dobrém stavu. Když se chystáte sedačku použít, stačí ochrannou fólii sundat.

Krok 5: Preventivní údržba a čištění sedačky

Aby byla sedačka vyloučena se vždy v dobrém stavu, doporučujeme preventivní údržbu. Pravidelně ji vysávejte a pralivě čistěte s použitím speciálního čisticího roztoku a hebké houbičky. Je možné si v kvalitních obchodech s nábytkem zakoupit speciální čisticí prostředky, které sedačku vyživí a ochrání ji před poškození i opotřebením.

Závěrem

Díky pravidelné a správné údržbě můžete mít z nákupu sedačky z polyesterového vlákna spoustu radosti. Není to nic náročného, stačí udržet sedačku v čistotě, nezatěžovat ji přebytečným namáhání za pomoci přikrývek nebo límců a aplikovat zvláštní ochrannou fólii. Pokud se správně postaráte o sedačku, ochráníte tak nejen jeho vzhled, ale i to, že bude mnohem dlouhotrvající a pohodlný.

Podobné příspěvky