Jak čistit obrazovku televize Sony správně

Váš domov je místem, kde trávíte spoustu času a důkladná údržba domácích spotřebičů je klíčová pro udržení jejich funkčnosti a vzhledu. Jedním z těchto spotřebičů je pečící trouba, která slouží k přípravě chutných jídel pro celou rodinu. Sklo na dveřích pečící trouby je částí, která se často špiní a potřebuje pravidelnou údržbu. V tomto článku se zaměříme na to, jak efektivně a bezpečně vyčistit sklo na dveřích pečící trouby, aby bylo opět průhledné a lesklé.

Jak čistit sklo na dveřích pečící trouby

Vlastníte-li pečící troubu, pravděpodobně se setkáváte s problémem špinavých dveří na trouby. Jakmile se vaše trouba používá častěji, sklo na dveřích se rychle obtahuje a znečistí. Dříve než začnete trápit dveře v troubě a riskovat poškození, je důležité vědět, jak to udělat správně. A toto praktické návod vám ukáže, jak čistit sklo na dveřích pečící trouby.

1. Zbavit se hrubých skvrn

Než se pustíte do hloubkového čištění, věnujte se první a nejobtížnější úloze – zbavit se vrstvy tuku a hrubých skvrn. Pokud se odstraňování skvrn oddálí na pozdější dobu, mohou se na dveřích vytvořit tvrdé skvrny, které už nelze snadno odstranit.

Vytlačte z těsta na pečení největší množství tuku a drobných kapek a jiné zbytky. Vynechejte při tom těsto, aby se dostalo na dno trouby – pro tuto úlohu není dobré upírat troubu. Pokud máte na pečeni maso, kuchyňský papír odstraňuje rychle uvolněné kousky tuku a šťávy. Odolné skvrny vyčistíte pomocí zásobníku na nádobí a houbičky.

2. Použijte speciální čistič

Jakmile se zbavíte potravinových zbytků, použijte speciální čistič pro sklo trouby. Je třeba si přečíst návod na etiketě, aby se zabránilo hromadění a poškození skla, pak aplikujte čistič na vnější stranu skla pomocí hadříku nebo houby. Rozetřete čistič krátkými krouživými pohyby z levého na pravý a zhora dolů. Po dokončení nechte čistič působit po dobu uvedenou na etiketě.

Dále nanesťe malé množství čističe na vnitřní stranu skla, stejným způsobem jako jste udělali na vnější straně. Poté chvíli čekáte, ujistete se, že se čistič dostal na celou plochu skla, které chcete čistit. Na vnitřní straně můžete použít drobnou kartáč nebo ocelovou vlnu, ale pozor; příliš silně se netlačte na sklo, aby nedošlo k poničení povrchu.

3. Odstranění řas

Ačkoli můžete použít klasickou čisticí houbu nebo kartáč, můžete zkusit odstraňovat řasy pomocí roztoku octa a vody. Smíchejte stejnou dávku octa a vody a nasaďte rukavice na ruce. Nádobíce skvrny, které zbyly, naneste na gázovou utěrku a třete na sklo. Opakuje se tento proces, dokud se řasy odstraní.

4. Dokončení

Pokud použijete čistič nebo roztok octu, utřete pečlivě sklo, aby se zbavil zbytků čističe. Pokud je potřeba, otřete sklo suchou utěrkou nebo papírovými ubrousky.

Jak často bych měl čistit sklo na dveřích pečící trouby

Čistění skla trouby závisí na používání trouby a jak často vaříte v troubě. Čištění by se mělo provádět každý 1 až 3 měsíce, aby se vaše trouba nevytlačila příliš mnoho nečistot.

Závěr

Jak vidíte, čištění skla na dveřích pečící trouby není tak těžké, jak by se mohlo zdát. Stačí mít správné nástroje, čistící prostředky a postupovat odborně. Tak jako při jakémkoli čištění předmětu v domácnosti, provádějte čištění pečlivě a pozorně a pamatujte si, že prevence je lepší než léčba.

Podobné příspěvky