Jak správně čistit elektrický lapač hmyzu?

Vždy je důležité udržovat naše koupelny čisté a hygienické. Spáry mezi dlaždicemi ve sprchovém koutu jsou však často vystaveny plísním a znečištění, což může vést k vodním kamenům a nepříjemným zápachům. Proto je důležité naučit se, jak správně čistit spáry mezi dlaždicemi a udržet tak sprchový kout čistý a hygienický.

Jak čistit spáry mezi dlaždicemi ve sprchovém koutu?

Stejně jako v ostatních místnostech vašeho domu, i v koupelně se shromažďuje spousta nečistot. Pro správnou hygienu koupelny je proto důležité pravidelně udržovat čistotu mezi dlaždicemi. Jak na to?

Kroky pro čištění spár mezi dlaždicemi:

1. Začněte vysáváním

Než začnete proces čištění, vysávejte dlaždice mezi spáry. Použijte nástavec s štětinami, který vás zbaví malých nečistot, jako jsou vlasy a prach.

2. Potřebujete čistící prostředek

Pro čištění spár mezi dlaždicemi je třeba zvolit vhodné čisticí prostředky. Můžete použít nějaký výkonný přípravek zakoupený v obchodě. V určitých případech můžete použít i přírodní čisticí prostředky, například ocet nebo sódovku.

3. Naneste čistící prostředek

Naneste čistící prostředek na spáry mezi dlaždicemi a nechte jej působit na určitou dobu. Doba působení by měla být většinou uvedena na obalu produktu.

4. Vyčistěte spáry

S pomocí stěrky nebo houby vyčistěte spáry mezi dlaždicemi.

5. Opláchněte čistou vodou

Čistou vodou důkladně opláchněte dlaždice a spáry.

6. Usušte dlaždice

Do sucha utřete mokré dlaždice a spáry.

Další tipy pro udržení čistoty mezi dlaždicemi:

– Pravidelně čistěte spáry mezi dlaždicemi, aby se zbytečně nestavěla nečistota. Stačí tak jednou týdně.

– Pokud nenajdete v obchodě vhodný čisticí prostředek, zkusit můžete i směs sody a vody. Tuto směs naneste na spáry a nechte působit několik minut. Poté spáry vyčistěte houbou nebo stěrkou.

– Pokud se do spár dostala plíseň, je nutné použít výkonnější čisticí prostředek. V tomto případě je vhodné použít prostředek na bázi chlóru nebo kyseliny octové.

– Abyste předešli tvorbě plísně v budoucnu, po každém sprchování vysušte dlaždice a spáry.

– Pokud máte k dispozici základ spárovací hmoty, můžete ji použít na opravu poškozených nebo vynechaných spár.

Vzhledem k tomu, že hygiena je pro zdraví velmi důležitá, je dobré mít v koupelně vždy po ruce vhodné nástroje a čisticí prostředky. V případě potřeby tak budete moci rychle a efektivně odstranit nečistoty a udržovat čistotu mezi dlaždicemi ve sprchovém koutu.

Podobné příspěvky