Jak čistit štětce po malování na bázi oleje

Jak čistit suchý kartáč? Tento dotaz spousta z nás řeší pravidelně. Kartáče patří mezi největší hygienické problémy, vytvářejí se na nich bakterie a nečistoty, které mohou způsobit zdravotní problémy. Pokud se vám kartáč dostal do stavu, kdy už musíte zasáhnout, nevěšte hlavu. Existuje několik osvědčených způsobů, jak kartáč čistit a dezinfikovat. V tomto článku najdete rady a tipy, jak na to jít.

Jak čistit suchý kartáč – návod krok za krokem

Každá z nás má každodenní rituály, které se nám staly přirozenými. Právě tak je tomu i s péčí o naše vlasy. Používání speciálního přípravku nebo vytáčení vlasů pomocí kartáče je pro mnohé z nás běžnou činností. Pokud jste také milovnice kartáčování vlasů, určitě si někdy kladete otázku, jak čistit suchý kartáč. V dnešním článku se s vámi podělíme o krok za krokem návod na nejjednodušší a nejefektivnější způsob, jak očistit svůj vlasový kartáč.

1. Odstranění vlasů

Než se pustíme do čištění samotného kartáče, je důležité odstranit všechny vlasy, které jsou v kartáči. Vlasové vlákno bývá často namotané kolem kartáče a je potřeba ho pečlivě odstranit. Použít můžete nůžky nebo klasický hřeben.

2. Ponoření kartáče do vody

Dalším krokem je ponoření kartáče do horké vody. Pro zajištění správného čištění by měla být voda horká, nikoliv však vroucí. Suchý kartáč může být vyroben z různých materiálů a používání příliš horké vody by mohlo poškodit kartáč.

3. Přidání tekutého mýdla nebo šamponu

Dalším krokem je přidání tekutého mýdla nebo šamponu do vody. Postačí několik kapek šamponu nebo jedna malá lžička tekutého mýdla. Toto množství je více než dostatečné pro účinné čištění suchého kartáče.

4. Namočení kartáče v mýdlové vodě

Nyní je čas na ponoření kartáče do mýdlové vody. Je nutné počkat alespoň deset minut, aby mohla mýdlová voda dostatečně odstranit všechny zbytky a nečistoty z kartáče. Pokud je kartáč velmi špinavý, můžete nechat kartáč namočený déle.

5. Vyčištění kartáče

Po uplynutí deseti minut je potřeba kartáč očistit samotný. Použít můžete zubní kartáček nebo malý hřeben, abyste docílili kvalitního čištění v každé části kartáče. Celkově by měl být kartáč pečlivě vyčištěn tak, aby nebyly žádné zbytky mýdla nebo nečistot.

6. Krok navíc

Pokud máte kartáč s přírodními štětinami, můžete použít jednoduchý trik, který vám pomůže vyčistit kartáč a zároveň ho zdezinfikovat. Stačí připravit roztok z vody a octu v poměru 1:1 a kartáč takto namočit. Ocet pomůže odstranit zbytky bakterií a jiných nečistot, které mohou být v kartáči.

7. Důkladné opláchnutí kartáče

Posledním krokem je důkladné opláchnutí kartáče, aby v něm nezůstalo žádné mýdlo nebo ocet. Nechte vodu proudit na kartáči několik minut, až z něj voda teče zcela čistá.

Jak vidíte, čištění suchého kartáče není nic složitého. Postupujte krok za krokem podle našeho návodu a získáte opět čistý a účinný kartáč, který bude plnit svoji funkci a šetřit vaše vlasy.

Kdy čistit kartáč?

Je potřeba pamatovat i na četnost čištění samotného kartáče. Pokud používáte kartáč denně, doporučuje se ho čistit minimálně jednou za 2 týdny. Pokud máte mastné vlasy, je nutné čištění provádět častěji. Pravidelné čištění kartáče pomáhá eliminovat bakterie a zdravotní rizika spojená s jejich výskytem.

Závěrem

Čistit suchý kartáč není složité. Postupujte podle našeho návodu a získáte čistý kartáč, který bude plnit svoji funkci dokonale. Pravidelné čištění kartáče je mimořádně důležité, protože tak můžete eliminovat bakterie a umožníte kartáči plnit svoji funkci co nejlépe. Doufáme, že náš návod vám pomohl a že bude váš kartáč opět zářit čistotou.

Podobné příspěvky