Jak správně čistit sluneční brýle

Pokud jste milovníkem bílých tenisek, jistě víte, jak těžké je udržet je v dokonalém stavu. Trápí vás špína, skvrny a ztuhlá špička? Nevzdávejte se! S jednoduchým návodem na čištění bílých tenisek se rychle dostanete k čistému vzhledu vašich oblíbených bot. Dávejte pozor na správný postup a uvidíte, jak snadno se nepříjemných skvrn zbavíte. Sledujte náš návod a získejte bílé tenisky, o kterých jste vždy snili.
Jak doma vyčistit bílé tenisky: jednoduchý návod

Bílé tenisky se staly velmi oblíbenými v posledních letech, ale velmi rychle se stávají nečistými a špinavými. Mnoho lidí si myslí, že jediným řešením je je vyhodit a koupit nové, ale existují metody, jak je zpět do stavu jako nové. V tomto článku se dozvíte, jak doma vyčistit bílé tenisky a ušetřit si peníze na nové.

1. Potřeby

Než začnete čistit bílé tenisky, budete potřebovat několik věcí:

– Mírný čisticí prostředek, například mýdlo na nádobí, nebo speciální čistící gel na tenisky
– Měkké kartáčky nebo houbičky
– Teplá voda
– Bílý ocet nebo citronovou šťávu
– Papírové ubrusy

2. Příprava

Nejprve vyberte z tenisek tkaničky a odstraněte kůry a hrudky špíny nebo bláta. Pak odstraňte vložky. Pokud nejsou příliš špinavé, můžete je prostě vycpat a odstranit zpráským čištěním. Pokud jsou příliš špinavé, nechte je namočené v teplé vodě s mírným čistícím prostředkem po dobu asi 20 minut.

3. Čištění

Naplňte misku teplou vodou a přidejte mýdlo na nádobí nebo čistící gel na tenisky. Promíchejte vodou, dokud se nevytvoří mýdlová pěna.

Pomocí kartáčku nebo houbičky jemně vmasírujte čisticí roztok do tenisek. Zaměřte se na nejšpinavější oblasti a podrážky. Pokud máte pocit, že je potřeba více čisticího prostředku, přidejte ho do vody a znovu vmasírujte tenisky.

Poté opláchněte tenisky v teplé vodě, dokud nezmizí veškerá mydlová pěna. Po opláchnutí omrzte vodu z tenisek a sušte papírovými ubrusy. Papírové ubrusy pomohou absorbovat vlhkost a pomohou vám vyhnout se vzniku skvrn od vody, která zůstala ve teniskách.

4. Odstranění skvrn

Pokud máte na vašich bílých teniskách skvrny, jednoduchým řešením může být použití bílého octa nebo citronové šťávy. Smíchejte část octu nebo šťávy s dvěma částmi vody a kartáček nebo houbička poté naneste na skvrnu.

Nechejte řešení na skvrně po dobu několika minut a poté opláchněte vodou. Opakujte postup, dokud skvrny nezmizí.

5. Sušení

Nyní, když jsou vaše bílé tenisky čisté, je důležité je správně usušit. Nechte je sušit na vzduchu a ne na přímém slunci nebo topení. Přímé slunce a teplo mohou způsobit změnu barvy nebo křehnutí gumy. Pokud máte čas, nechte tenisky sušit přes noc, aby se úplně vysušily.

Závěr

Vyčištění bílých tenisek není vůbec těžké, pokud víte, jak na to. S použitím tohoto jednoduchého návodu můžete ušetřit peníze na nové tenisky a nechat své staré bílé tenisky vypadat jako nové. Nezapomeňte, že pravidelné čistění bílých tenisek pomůže udržet je v dobrém stavu po dlouhou dobu.

Podobné příspěvky