Jak čistit bílé tenisky Converse: nejlepší tipy a triky

Čištění skleněné sprchové vany může být často namáhavé a časově náročné. Pokud ale víte jak na to, může být celý proces mnohem jednodušší a efektivnější. V tomto článku se budeme věnovat několika způsobům, jak snadno a s minimálním úsilím vyčistit skleněnou sprchovou vanu.

Jak efektivně a snadno vyčistit skleněnou sprchovou vanu?

Skleněné sprchové vany jsou skvělé pro moderní design koupelen, ale mohou být také náročné na údržbu a čištění. Pokud jste již vlastníte skleněnou sprchovou vanu, pravděpodobně víte, jak těžké může být udržovat jí čistou a lesklou. Někdy se v ní hromadí vápník, voda a špína, kterou musíte pravidelně čistit. V tomto článku Vám ukážeme několik účinných a přirozených způsobů, jak čistit skleněnou sprchovou vanu.

Přírodní řešení

Pokud se chcete vyhnout použití škodlivých chemikálií, můžete použít přírodní řešení. Toto řešení je jednoduché, ekologické a levné. Budete potřebovat:

– Ocet
– Sůl
– Voda
– Utěrky
– Rozprašovač

Postup:

1. Smíchejte stejný poměr octa a vody do rozprašovače. Pro snadné použití si připravte více roztoku.

2. Rozeberte sprchovou vanu díly, abyste snadno dosáhli na všechny strany a prováděli čištění.

3. Jemně naneste roztok na sklo a nechte ho asi deset minut působit.

4. Houbou nebo utěrkou rozetřete roztok po celé ploše vaničky.

5. Strčte do roztoku trochu soli a třete vaničku. Sůl pomůže odstranit nečistoty a zbytky vápníku.

6. Když jste hotovi, opláchněte vaničku čistou vodou.

Toto řešení je velmi účinné a neškodí Vaší skleněné sprchové vaně. Navíc ocet a sůl působí jako dezinfekční prostředky a pomáhají chránit vaši vanu před plísněmi a bakteriemi.

Jak odstranit vápencové usazeniny

Pokud Vaší skleněné sprchové vaně dominují vápníkové usazeniny, zde je mírně kyselé řešení, které Vám pomůže. Budete potřebovat:

– Citronovou šťávu
– Houbu
– Čistou vodu

Postup:

1. Namočte houbu do citronové šťávy.

2. Houbou jemně otřete vanu.

3. Pro zlepšení účinku nechte citronovou šťávu působit asi deset minut.

4. Vypláchněte vodu.

Citronová kyselina pomůže rozpustit usazeniny a poskytuje vůni cytrusu v koupelně. Pokud se vápník nejlépe odstraňuje, opakujte proces několikrát. Nicméně, buďte opatrní při aplikaci tohoto řešení na skleněné vaně, protože kyselina může poškodit některé typy skla.

Jak čistit skleněné těsnění

Skleněné sprchové vany mají obvykle těsnění, které se časem může zanesit a způsobuje, že voda uniká mimo vanu. Čištění těsnění není těžké a nevyžaduje žádné speciální nástroje. Budete potřebovat:

– Čistou vodu
– Ocet
– Utěrku

Postup:

1. Namočte utěrku do vody a jemně otřete těsnění.

2. Pokud místo nečistot rostou plísně, smíchejte stejné množství octa a vody.

3. Naneste roztok na utěrku a otřete těsnění.

4. Když je hotovo, otřete těsnění čistou utěrkou.

Tento postup by měl pomoci odstranit nečistoty z vašeho těsnění a zlepšit jeho funkci.

Jak ochránit skleněnou sprchovou vanu

Po dokončení čištění několikrát ročně, můžete uvažovat o aplikaci ochranného povlaku na skleněnou vanu. Tento postup pomůže čistit vaši sprchovou vanu snadněji a sníží pravděpodobnost usazování nečistot a vápníku. Povlak vytváří vrstvu, která odolává vodě a usazeninám a zajišťuje, že se voda rychle sklouzne ze skla. Existuje několik typů ochranných nátěrů na trhu, vyberte si ten nejvhodnější pro Vaši vanu.

Závěr

Čištění skleněné sprchové vany může být náročné, ale s těmito jednoduchými triky a tipy, by to neměl být problém. Použitím přírodních řešení, jako je ocet a sůl, nebo citronová kyselina, můžete snadno odstranit vápník a špínu. Pokud potřebujete čistit těsnění, stačí použít čistou vodu a octový roztok. Nakonec, pokud chcete chránit vaši skleněnou sprchovou vanu před další tvorbou usazenin, aplikujte ochranný nátěr. Následováním těchto jednoduchých rad, budete mít skleněnou sprchovou vanu čistou a lesklou po dlouhou dobu.

Podobné příspěvky