Jak čistit bílé podrážky tenisek a běžeckých bot

Golfová sezóna je v plném proudu a s ní přichází i nutnost udržovat své golfové boty čisté a v dobrém stavu. Ale jak na to správně a efektivně? V dnešním článku vám přinášíme několik užitečných tipů a triků na čištění golfových bot, které vám pomohou nejen vylepšit vzhled vašeho obutí, ale také prodloužit jeho životnost. Také se dočtete, jakými prostředky a postupy čištění se vyvarovat, abyste své boty netrvaly. Připravte se na čistotu a pohodlí na vašem příštím kolu!

Jak efektivně čistit golfové boty: tipy a triky

Golfová hřiště jsou místa, kde se potkávají lidé z různých oblastí. Toto místo není jen o hře, ale o vašem stylu a eleganci. Jednou z věcí, které by měl každý golfista zvládnout, je efektivní čištění golfových bot. V následujícím článku vám ukážeme tipy a triky, jak to udělat.

Jakým způsobem čistit golfové boty:

Před tím, než se pustíte do práce, určitě se ujistěte, že máte správné prostředky. Pokud máte boty ze syntetické kůže nebo kůže, tak potřebujete:

  • Čisticí prostředek na kůži
  • Kartonový nebo plastový nůž
  • Krém na kůži
  • Brušené vlněné hadry
  • Odolnou kefy

Pokud máte boty s gumovou podrážkou, tak potřebujete:

  • Čisticí prostředek na gumovou podrážku
  • Kartonový nebo plastový nůž
  • Kartáček na zuby
  • Brušené vlněné hadry

Jak čistit syntetickou kůži

Pokud máte golfové boty ze syntetické kůže, vysuňte tkaničky a vyklepejte z nich nečistoty. Použijte čisticí prostředek na kůži a omyjte boty. Poté použijte nůž, abyste opatrně odstranili špínu a necitlivější skvrny. Měli byste vědět, že používání vody by mohlo být škodlivé pro vaše golfové boty, tak se ujistěte, že máte správné nástroje k čištění. Vždy poté očistěte kůži kartáčem na zuby, který pomáhá odstranit zbytky špíny v nášlapné části podrážky.

Jak čistit kůži

Pokud máte golfové boty z kůže, dejte si přednostně pozor na obuv. Ujistěte se, že máte čtyři brusné hadry: jeden na leštění, jeden na omytí kůže, jeden na aplikaci krému na kůži a jeden pro holení. Když máte vše připraveno, vysuňte tkaničky a pokuste se odstranit nečistoty štětcem nebo kartáčem na kůži. Poté otřete štětcem na kůži, abyste odstranili další zbytky špíny, a použijte krem na kůži. Když je kůže suchá, použijte kartáč na kůži a poté krém na kůži znovu. Pokud máte povrchové škrábance, použijte krém na kůži a otřete hadrem na leštění.

Jak čistit gumovou podrážku

Pokud máte golfové boty s gumovou podrážkou, tak použijte čisticí prostředek na gumovou podrážku a naprosto ji vyčistěte. Poté použijte kartáček na zuby, abyste odstranili zbytky špíny. Pokud máte tvrdé oleje nebo lepidla, použijte acetónovou vodu na boty, aby se snadněji čistily.

Jak udržovat golfové boty po čištění

Po dokončení čištění golfových bot je důležité ponechat je v dobrém stavu. Pokud držíte boty po celou dobu otřené nebo leštěné, udržujete je v dobrém stavu. Pokud nemáte dostatek prostoru, abyste vystavili boty, zakusujte je papírem na úklid nebo obyčejným papírem, ať neztratí svou formu.

Závěr

Chtěli byste zachovat svůj styl a kulturu na golfu? Potom je třeba vědět, jak efektivně čistit golfové boty. V následujícím článku jsme vám ukázali krok za krokem, jak postupovat při čištění syntetické a kůže bot a gumové podrážky. Nyní jste připraveni na vaši další hru.

Podobné příspěvky