Jak důkladně vyčistit a opětovně použít respirátor N95?

Důkladné čištění koupelnové vany může být náročný úkol, a to zejména pokud se jedná o čištění trychtýřů. Ty se totiž snadno ucpávají a mohou způsobit obtíže při sprchování nebo koupání. Pokud vám takové problémy způsobuje ucpaný trychtýř v koupelně, máme pro vás řešení. V tomto článku se dozvíte, jak efektivně čistit trychtýře v koupelnové vaně a co použít k odstranění nečistot a zápachů.

Jak efektivně čistit trychtýře v koupelnové vaně

Koupelna je místem, kde se obvykle tvoří mnoho nečistot, jako jsou chloupky, vlasy nebo mýdlové zbytky. Trychtýře jsou zvláště náchylné k ucpání a jejich čištění může být časově náročné. Pokud chcete udržovat svou koupelnu čistou a hygienickou, je třeba se naučit, jak správně čistit trychtýře.

Nástroje a prostředky potřebné k čištění trychtýřů

Pro čištění trychtýřů budete potřebovat:

  • Kbelík
  • Kartáček
  • Běžné saponáty
  • Ocet
  • Sůl
  • Lžíci

Krok za krokem: jak čistit trychtýř v koupelnové vaně

Krok 1: Odstraňte velké nečistoty na povrchu trychtýře

Začněte tím, že odstraníte veškeré velké nečistoty. Měli byste pečlivě prohlédnout trychtýře, zda se v nich nenachází větší nečistota.

Krok 2: Připravte si směs saponátu a octa

Vyplňte kbelík horkou vodou a přidejte do něj trochu běžného saponátu. Poté přidejte 3 lžíce octa a 2 lžíce soli.

Krok 3: Namočte trychtýř do směsi

Vložte trychtýř do směsi a nechte ho tam působit 15 až 30 minut. Tato směs pomůže rozpustit nečistoty a usnadní jakoukoli další práci.

Krok 4: Vyčistěte trychtýř kartáčkem

Pokud je směs již nějakou dobu v trychtýři, měla by se snadno odstranit kartáčkem. S horkou vodou vyčistěte veškeré okraje a zbytky nečistot.

Krok 5: Umyjte trychtýř prací směsí

Nyní můžete vyčistit trychtýř pomocí běžné směsi na čištění. Jemně ho vyčistěte a důkladně opláchněte čistou vodou.

Shrnutí

Čištění trychtýřů může být náročné a časově náročné, ale je to nezbytné pro udržení čisté a hygienické koupelny. Pomocí kbelíku, kartáčku a jednoduchých ingrediencí, jako jsou saponát, ocet a sůl, můžete jednoduše vyčistit trychtýře.

Pamatujte si, že je třeba pečlivě prohlédnout trychtýře a odstranit jakékoli velké nečistoty. Poté použijte směs saponátu a octa a nechte trychtýř v této směsi působit. Vyčistěte ho kartáčkem a nakonec použijte běžnou směs k čištění. Vaše koupelna bude čistá a hygienická!

Podobné příspěvky