Jak efektivně odstranit zbytky moči z matrace?

Vlastníte-li troubu značky Wolf, víte jistě, že jde o kvalitní a výkonný kus domácí techniky. Avšak i tento spotřebič potřebuje pravidelnou údržbu a čištění. Pokud se chcete dozvědět, jak efektivně vyčistit troubu Wolf, následujte náš návod, který vám poradí, jaké prostředky a postupy použít pro získání dokonale čisté a hygienické trouby.

Jak efektivně vyčistit troubu Wolf?

Trouba je neodmyslitelnou součástí každé kuchyně a bezpečně se v ní ukryjí různé zbytky jídla, mastnoty, šťávy a další nečistoty. Pokud jste vlastníkem trouby Wolf, víte, že kvalita této značky je velmi vysoká a potřebuje správnou údržbu. V tomto článku se dozvíte, jak efektivně vyčistit troubu Wolf, abyste udrželi její kvalitu a optimalizovali její výkon.

1. Pravidelná údržba

Nejlepším způsobem, jak se vyhnout velkému množství nečistot v troubě, je pravidelná údržba. Vyprázdněte kontejner na odpadky po každém užívání trouby a pravidelně čistěte plochu dveří trouby. Při této příležitosti můžete použít měkkou houbu a mýdlo. Po umytí otřete dveře trouby čistou utěrkou.

2. Příprava troubu na čištění

Než začnete čistit troubu, připravte si několik pomůcek. Troubu vypněte a ochlaďte. Pokud troubu můžete rozložit, udělejte tak a vytáhněte z ní všechen příslušenství. Vyprázdněte obsah kontejneru na odpadky a vytřete ho vlhkým hadříkem. Pokud je v troubě nějakou velkou mastnou skvrnu, osolte ji a nechte sol působit na skvrnu asi 10 minut.

3. Použití čisticí směsi

Připravte si čisticí směs. Nejčastěji se používá směs sody a octu. Smíchejte 4 lžíce jedlé sody s 5 lžícemi octa. Voda a ocet jsou také dobrou volbou. Získejte houbu nebo hadřík a namočte ji do směsi. Jemně otřete všechny vnitřní stěny trouby včetně dveří a pod poličkami.

4. Čištění roštu a plechů

Rošt a plech jsou částí trouby, které se při pečení nejvíce znečišťují. Proto je důležité, aby byly čisté po každém použití. Pokud jsou plech a rošt velmi znečištěné, nechte je působit v horké vodě a detergentu a potom je jemně otřete houbou. Pokud se plech a rošt nedají vyčistit detergentem, můžete použít směs jedlé sody a vody. Plech a rošt porézní strukturu nepoškodí, ale pomůže vám zničit většinu nečistot.

5. Čištění filtru

Filtr trouby zabraňuje šíření vůně a částic do vaší kuchyně. Proto je důležité, aby byl čistý a funkční. Filtr si zkontrolujte a případně ho vyčistěte vlhkým hadříkem. Pokud je filtr velmi znečištěný, můžete ho vyčistit ve vodě namočeném ve směsi sody a vody. Po vyčištění filtru ho důkladně opláchněte a nechte uschnout přirozeně.

6. Vytření a sušení troubou

Po čištění všechny části trouby vytřete do sucha a sušte je na vzduchu. Troubu můžete zaklapnout a nezapomeňte ji zkontrolovat. Nakonec se podívejte na dveře – měly by být čisté a průhledné.

Závěr

Eliminovat nečistoty v troubě je velmi důležitou údržbou, kterou byste měli provádět pravidelně. Efektivně vyčistit troubu Wolf znamená snížit riziko požáru a zlepšit celkový výkon trouby. Použití čisticí směsi sody a octu, nebo sody a vody, pomůže odstranit většinu nečistot. Pokud máte problém s čisticí směsí, můžete použít i klasický čisticí roztok – třeba saponát.

Podobné příspěvky