Jak čistit měď a udržovat její lesk

Udělat nepořádek na gauči je snadno, ale jak ho odstranit? V tomto článku se dozvíte 5 jednoduchých tipů jak odstranit moč z gauče. Odborné rady vám pomohou zbavit se této nežádoucí skvrny a udělat zase z vašeho gauče vkusný a čistý kus nábytku.

Jak Odstranit Moč z Gauče: 5 Jednoduchých Tipů

Pokud je vaše domácnost obývána čtyřnohými mazlíčky, je pravděpodobné, že jste si už někdy všimli, že váš gauč občas hostí jejich „odpadky“. Kromě toho, že je to nepříjemné na pohled, moč na gauči zanechává nepříjemný zápach. Naštěstí je odstranění moči z gauče snadné a lze toho dosáhnout s použitím pár jednoduchých tipů.

Tip 1: Vyčistěte postiženou oblast

Prvním krokem je vyčistit postiženou oblast. Použijte houbu navlhčenou v horké vodě s přídavkem pracího prostředku. Krouživými pohyby naneste tekutinu na postiženou oblast a důkladně ji vyčistěte. Poté vyčistěnou oblast vyfoukněte fénem na vysokou teplotu, abyste se ujistili, že je dokonale vysušena.

Tip 2: Použijte borovicový olej

Borovicový olej je další skvělou volbou pro odstranění moči z gauče. Má schopnost proniknout do pórů látky a pomáhá odstranit nejen zápach, ale i barvu. Před použitím borovicového oleje se však ujistěte, že je testován na nejméně jedné malé oblasti kůže na gauči, abyste se ujistili, že nedojde k poškození látky. K aplikaci borovicového oleje použijte bavlněnou látku a naneste ji na postiženou oblast. Poté nechte látku působit přes noc a ráno ji očistěte vlhkou houbou.

Tip 3: Použijte borax

Pokud se vám nedaří z gauče odstranit moč, zkuste použít borax. Borax je přírodní mineral, který je obzvláště účinný při odstraňování moči z látky. Nejprve naneste borax na postiženou oblast, nechte působit asi hodinu a poté ji očistěte houbičkou navlhčenou ve vodě.

Tip 4: Použijte bílý ocet

Bílý ocet je další skvělou volbou pro odstranění moči z gauče. Má schopnost proniknout do pórů látky a odstranit zápach. Na postiženou oblast naneste bílý ocet a nechte působit asi hodinu. Poté ji očistěte houbičkou navlhčenou ve vodě.

Tip 5: Použijte enzymový čistič

Enzymový čistič je posledním tipem na odstranění moči z gauče. Enzymové čističe jsou speciálně navržené tak, aby odstranily skvrny a zápach z moči. Použijte je podle pokynů uvedených na obalu a nezapomeňte je zmáčknout do postižené oblasti. Po několika hodinách enzymový čistič opláchněte vodou a nechte gauč vyschnout.

Závěr

Jak vidíte, odstranění moči z gauče je snadné a lze toho dosáhnout s použitím pár jednoduchých tipů. Prvním krokem je vyčistit postiženou oblast, poté použít borovicový olej, borax, bílý ocet nebo enzymový čistič. Zkuste tyto tipy a uvidíte, jak rychle se zbavíte moči z gauče.

Podobné příspěvky